Akcesoria

Smycz Lishinu

lis

Chcielibyśmy zaprezentować Wam nowość na Polskim rynku – Lishinu. Lishinu jest to automatyczna smycz, która nie wymaga użycia dłoni. Wystarczy przyczepić na nadgarstek pasek z miękką, nylonową podkładką i ruszać z psiakiem na spacer.

Lishinu posiada mechanizm blokujący z laserowo wycinanej stali nierdzewnej, gdy szarpniemy delikatnie ręką, linka chwilowo zablokuje się. Nasz psiak ma do wykorzystania 3 metry linki spadochronowej, jednak gdy nie chcemy, aby za daleko odszedł możemy prowadzić go za uchwyt znajdujący się na końcu. Smycz jest przeznaczona dla psów do 30kg, Tobi waży nieco więcej, ale Lishinu daje radę ;). My posiadamy wersje z paskiem amortyzującym, który dobrze się sprawdza podczas lekkich szarpnięć.

1
2 (7)
2 (8)
2
_MG_5707

Trzeba przyznać, że Lishinu jest bardzo efektowna i posiada designerski wygląd. Podczas spaceru gdy pies biegał luzem a smycz była przypięta do ręki, ludzie zaczepiali nas i pytali co to takiego. Gadżet do smartfona a może nowoczesny zegarek ? Gdy mówiliśmy, że to smycz dla psa byli bardzo zdziwieni 🙂 Jest to kolejny plus dla osób lubiących różnego rodzaju gadżety. Lishinu posiada wymienne osłony w różnych kolorach, więc jak ktoś ma ochotę dobrać smycz pod kolor ubrania czy dodatków nie ma problemu 😀

2 (11)

Smycz idealnie nadaje się na jesienne i zimowe spacery. Zimno Ci w rękę ? Zapomniałeś rękawiczek ? Nie ma sprawy, chowasz rękę w ciepłą kieszeń, a Lishinu znajdująca się na nadgarstku prowadzi Twojego psa.

12
211

Postanowiliśmy przetestować smycz nie tylko na spacerach, ale także podczas biegów. Bardzo praktyczne jest to, że podczas biegu swobodnie można ruszać rękami, smycz jest naprawdę lekka, prawie w ogóle jej nie czuć. Pies może od nas odbiec góra na 3 metry. Podczas biegu, jest to ważne aby linka nie wysuwała się za daleko, ale także aby psiak nie biegł za blisko nas. Uważam, że to optymalna odległość, aby psiak nie zboczył z trasy ani nie wpadł nam pod nogi. Niestety oprócz plusów znaleźliśmy, także kilka minusów, jednym z nich jest to, że nie mamy nad psem pełnej kontroli. W razie nagłego wypadku nie jesteśmy w stanie przyciągnąć psa samą linką, musimy złapać za pętlę. Nie możemy także zatrzymać linki na stałe w jednym, wybranym przez nas miejscu. Albo damy psu oddalić się od nas na 3 metry(chyba, że pies całych 3m nie wykorzysta) albo trzymamy go bliżej siebie za pętlę, takie operowanie smyczą może być kłopotliwe w warunkach miejskich. Na szczęście mam dla Was dobrą wiadomość. Rozmawiałam z przedstawicielami firmy Lishinu i dowiedziałam się, że mają zamiar niedługo wprowadzić stałe blokady w smyczach. To bardzo ułatwi właścicielowi kontrolę nad psem a wtedy będzie mógł w spokoju cieszyć się urokami Lishinu.

_MG_3399_edytowany-1

Jeśli zastanawiasz się czy Lishinu nadaje się dla Twojego psa odpowiedź sobie na kilka pytań :
1. Czy Twój pies ciągnie na smyczy ?
2. Czy Twój pies waży więcej niż 30kg ?
3. Czy Twojemu psu zdarzały się nagłe szarpnięcia, gdy zobaczył coś interesującego lub gdy się czegoś przestraszył ?
4. Czy Twój pies nie zawsze reaguje na odwołanie ?

Jeśli na te pytania odpowiedziałeś tak, to warto się zastanowić czy taka smycz będzie dla Was bezpiecznym rozwiązaniem. Gdy psiak za bardzo ciągnie i nie jesteśmy w stanie nad nim zapanować, gdy zobaczy coś interesującego to nie ryzykujmy. Lishinu jest przeznaczona dla psów niewielkich rozmiarów lub psów, które ładnie chodzą na smyczy, nie szarpią, nie wyrywają się. Dbajmy nie tylko o bezpieczeństwo psa, ale także o nasze.

_MG_3490_edytowany-1

PLUSY :
– Poręczna i lekka
– Posiada nylonową, miękką podkładkę zabezpieczającą nadgarstek oraz amortyzator
– Bardzo fajnie sprawdza się podczas biegu z psem
– Designerski wygląd, wymienne osłony

MINSUY :
– Nie mamy pełnej kontroli nad psem
– Nie nadaje się dla wszystkich psów
– Wysoka cena

Rodzaje Lishinu i dodatki :
Smycz Lishinu występuje w kilku wariantach, możemy kupić :
*Lishinu do 8kg
*Lishinu do 30kg
* Lishinu z amortyzatorem do 30kg
Dodatkowo możemy kupić wymienne osłony, mamy do wyboru aż 6 kolorów.
W swojej ofercie firma posiada także przełączkę na dwa psy oraz przedłużenie do smyczy.

ll

Gdzie można kupić Lishinu ?
– Na stronie producenta : lishinu.com
– Lub w sklepie Psiabuda : www.psiabuda.com.pl/Lishinu
Zapraszamy także na FanPage firmy !
www.facebook.com/lishinu

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =