Akcesoria

Akcesoria od Esme for Dog

Akcesoria spacerowe muszą być przede wszystkim trwałe i solidnie wykonane, bo to właśnie to gwarantuje psu bezpieczeństwo podczas spaceru. Jednak, gdy do tej trwałości dodamy piękny wygląd, to mamy coś co cieszy zarówno oczy jaki i duszę psiarza. Ostatnio miałam przyjemność testować takie akcesoria spacerowe, stworzone przez firmę Esme for Dog. Jak wypadły w testach, przeczytacie poniżej.

Beauty Velour

Przepiękny welurowy zestaw zawierający smycz i obrożę. Jest to bezsprzecznie produkt elegancki i oryginalny. Powiedziałabym nawet, że bardzo luksusowy. Dziewczyny wyglądają w tych kompletach jak milion dolarów!

Użyte materiały

Wykonane z bardzo dobrej jakości weluru, przyjemne w dotyku, wykończone okuciami z różowego złota. Klamra w obroży jest nieco cięższa od tych zwykłych, plastikowych. Wszystko bardzo dobrze i dokładnie zszyte.

Dostępne kolory i rozmiary

Firma Esme for Dog zadbała o koneserów psich akcesoriów i stworzyła komplety w pięciu kolorach: czerwony (cherry), turkusowy (azure), szary (platinum), czarny (onyx) i grafitowy (space).

Dodatkowo możemy wybrać szerokość obroży: 2cm lub 2,5cm oraz rozmiar XS (24-30cm), S (30-38cm), M (36-44cm) i L (42-50cm).

Natomiast smycz występuje w jednej długości 150cm, lecz dwóch szerokościach taśm 2cm i 2,5cm.

Czystość

Przyznam szczerze, że welurowe komplety dość szybko łapią kurz. Przekonałam się o tym, gdy smycz upadła mi na zakurzony chodnik, a suche drobinki ziemi i piachu od razu przywarły do materiału. Jednak jak szybko łapie, tak szybko można się go pozbyć przecierając welur palcami. Myślę, że błoto mogłoby przylegać równie szybko.

Cena

Ceny akcesoriów uzależnione są od ich rozmiarów. Za smycz możemy zapłacić od ok. 90zł do ok. 94zł. Za obroże od ok. 70 zł do ok. 80zł

Nasze wrażenia

Welur, z którego wykonane są obroże jest nie tylko bardzo miękki co sprawia, że noszenie ich jest komfortowe, ale także nie powoduje powstawania kołtunów na szyi Mopsi. Pierwszy dzień noszenia obroży był dla dziewczyn zaskoczeniem. Pewnie przez metalową klamrę, która jest delikatnie cięższa, ale i zimniejsza. Dziewczynki co jakiś czas siadały i się drapały. Następnego dnia obroże już im nie przeszkadzały. Trzeba przyznać, że psiaki spacerujące w tych kompletach zwracają na siebie uwagę przechodniów. I bardzo dobrze, bo welurowy komplet jest naprawdę cudny!

Szelki guard Firebird

Szelki wykonane są z drukowanej taśmy poliestrowej, która jest przyjemna w dotyku. Guardy charakteryzują się dwiema obręczami połączonymi paskiem mostkowym i grzbietowym. Regulatory oraz klamra wykonane są z plastiku. Trzeba zaznaczyć, że firma użyła atestowanej klamry Duraflex. Zapięcie z cienkiego, ale wytrzymałego metalu. Dodatkowo na szelkach znajduje się plastikowy zaczep na adresatkę.

Dostępne kolory i wzory

Szelki guard Firebird możemy kupić w dwóch kolorach: Pink i Black. Dostępne są trzy szerokości taśm: 2cm, 2,5cm oraz 3,5cm dedykowane pod konkretny rozmiar szelek. Na spokojnie znajdziemy szelki idealne dla naszego psiaka, ponieważ jest dość duży wybór rozmiarów od XS do L.

Czystość

Już wcześniej miałam do czynienia z produktami wykonanymi z takiej taśmy. Są przyjemne w dotyku, nie ocierają psiaka i szybko się czyszczą. Gdy szelki są już bardzo brudne wrzucam je do pralki na 30 stopni i tyle.

Cena

Cena szelek zależy od ich wielkości i szerokości. Za 2cm szelki w rozmiarze XS zapłacimy ok. 70zł, natomiast za szelki w rozmiarze L z taśmą o szerokości 3,5cm zapłacimy ok. 100zł.

Nasze wrażenia

Wzory bardzo mi się podobają, krój szelek także. Zdziwiła mnie jedynie przerwa pomiędzy taśmami na długości pleców. Początkowo myślałam, że to rączka do przytrzymania psa i bardzo się z tego faktu ucieszyłam, jednak firma zaprzeczyła. Szelki są wygodne, nie uciskają, nie ocierają psa pod pachami, jednak pomimo odpowiedniej regulacji potrafią przemieszczać się na psie podczas spaceru. Przy spokojnie idącym Tobim nie sprawia to problemu, jednak ciągnąca Reszka czasami wygląda jak pokraka, gdy pasek od pleców jest na wysokości łokcia. Nie wiem czy to kwestia długiej, śliskiej sierści czy jednak powinnam inaczej je wyregulować. Nie chciałabym też za mocno ściskać psiaków. Ktoś ma pomysł? 🙂 Mimo wszystko szelki są dobrze wykonane i piękne.

W ofercie firmy Esme for Dog znajdziecie nie tylko wiele ciekawych akcesoriów spacerowych, ale także pasy samochodowe i legowiska.

Testy były przeprowadzone w ramach plebiscytu Top for Dog. Dziękujemy za taką możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =