Preparaty

Flexadin® Advanced

Zdrowe stawy u psa, to podstawa szczęśliwych spacerów. Aby o nie zadbać, warto sięgać po wysokiej jakości preparaty. Zapraszam Was na recenzję preparatu  Flexadin® Advanced testowanego w ramach plebiscytu Top For Dog

Flexadin® Advanced

Jest to produkt, który wspomaga metabolizm chrząstki stawowej w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów. Ma za zadanie zadbać o prawidłowe funkcjonowanie stawów, oraz wspomóc procesy naprawcze organizmu.

Skład

1 mięsny kąsek zawiera: niezdenaturowany kolagen typu II – UC-II®(40mg/ kąsek),  standaryzowany ekstrakt z Boswellia serrata (190 mg/kąsek) o wysokiej (85%) zawartości aktywnych kwasów bosweliowych, kwasy omega-3 dla wsparcia zdrowia stawów oraz witaminę E znaną z właściwości przeciwutleniających.

Wygląd

Preparat jest w formie niewielkich, trójkątnych kąsków w kolorze brązowym. Mają swój specyficzny zapach, ale są chętnie zjadane przez Tobiego.

Dawkowanie

Niezależnie od wagi psa, dawkowanie jest niezmienne. Każdy psiak, czy to 10kg czy 30kg powinien dostać jeden kąsek dziennie.

Cena

Cena preparatu uzależniona jest od wielkości opakowania. I tak opakowanie zawierające 30szt możemy kupić za ok. 170zł, natomiast 60szt za ok. 280zł.

Nasze wrażenia

Jak dobrze wiecie Tobi przeszedł kuracje dostawowe kwasem hialuronowym jak i osoczem bogato płytkowym. Jego sytuacja jest bardziej skomplikowana, dlatego niestety nie mieliśmy większych efektów po tego typu kuracji. W przypadku psiaka z takimi dolegliwościami nie możemy oczekiwać cudów, stąd istniała obawa, że Flexadin Advanced nie wzniesie znaczącej poprawy w poruszaniu się Tobiego, o czym zostałam uprzedzona przez producenta przed podjęciem testów. Ale spróbowaliśmy! 🙂

Preparat jak najbardziej był chętnie zjadany przez Tobiego, jego wrażliwy żołądek bardzo dobrze zniósł podanie czegoś nowego. Jednak po 2 miesiącach stosowania nie zauważyłam poprawy w sposobie poruszania się mojego psiaka. Mimo to nie skreślam tego preparatu, ponieważ wiem, że innym psiakom pomógł i czują się po nim świetnie. Idealnym przykładem może być Donner, który walczy ze spondylozą. Jeśli chcecie przeczytać jak w jego przypadku sprawdził się Flexadin Advanced zapraszam:

zamerdani.pl/flexadin-advanced-na-pomoc-przy-spondylozie

Jeśli chcecie lepiej poznać ten preparat lub sprawdzić ofertę firmy Vetoquinol zapraszam Was na ich stronę 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 5 =