Smakołyki i gryzaki

Smakołyki ICEPAW

Dobrej jakości rybne smaczki to nie tylko intensywny zapach i smak, za którym szaleją psy, ale także wysoka zawartość składników odżywczych, w tym kwasów Omega-3. Takie przysmaki są nie tylko smaczne, ale i zdrowe dla psiego organizmu. Mieliśmy okazję przetestować takie smakołyki w ramach Top For Dog.

Historia ICEPAW

Twórcą marki ICEPAW jest Michael Tetzner – jeden z najbardziej utytułowanych maszerów na świecie. Dzięki udziałowi w wyścigach miał okazję poznać Inuitów – rdzennych mieszkańców Północnej Kanady, którzy swoje psy karmili rybami. Michael zauważył, że ich psy są wyjątkowo zdrowe, odporne i niesamowicie zdolne. Po tych obserwacjach sam zaczął eksperymentować z różnymi mieszankami opartymi na rybach i tak opracował własne przepisy. W ofercie firmy znajdziecie produkty zarówno dla psów, jak i kotów tj. karmy mokre i suche, przysmaki, oleje i suplementy.

ICEPAW Lachs – Kauknochen

Wygląd i zapach

Gryzak ICEPAW Lachs – Kauknochen swoim kształtem przypomina rybkę. Jest złożony z wielu warstw suszonych skór z łososia. Ma około 13 cm długości i 2,5 cm grubości. Jest bardzo leciutki, chrupiący i mocno pachnie rybą.

Produkcja

Skóry z łososia zebrane do stworzenia tych smakołyków przetwarzane są tuż po złowieniu i delikatnie suszone powietrzem w temperaturze 20° C przez 48 godzin, co zapewnia optymalne zachowanie składników odżywczych, w tym kwasów Omega-3 wrażliwych na wysokie temperatury.

Skład

W tym gryzaku nie znajdziecie żadnych dodatków, konserwantów czy sztucznych aromatów. Skład to 100% suszonej skóry z łososia!

Składniki analityczne: surowe białko 90,79%, surowy tłuszcz 4,76%, surowe włókno 1,3%, surowy popiół 1,68%, Omega-3 18,2%.

Dla jakiego psa?

Tak naprawdę dla każdego. Rybka od ICEPAW sprawdzi się zarówno u psów małych, średnich jak i dużych. Jedynie na co należy zwrócić uwagę, to na czas jedzenia. Mopsia i Pchełka potrafią delektować się gryzakiem ponad 30minut, Reszka zjada go w jakieś 3 minuty, a Tobi rozprawia się z rybką ok. 7-10 minut. Wszystko zależy od wielkości psa, jego wieku, temperamentu oraz stanu uzębienia.

Cena

Koszt jednego gryzaka ICEPAW ze skór z łososia to ok. 15zł.

Nasze wrażenia

Cała moja czwórka zakochała się w tych gryzakach. I to do takiego stopnia, że Pchełka potrafi ukraść gryzak Mopsi. Leży wtedy w legowisku z dwoma rybkami i nie wie, od której zacząć. Tak jak wyżej pisałam, każdy psiak je rybkę w innym tempie i w inny sposób. Najdłużej delektują się nią małe dziewczyny. Super się na nie patrzy, gdy rozdrabniają ją kawałek po kawałku. Tobi przez to, że jest starszy i ma już starte zęby, ciamka rybkę ok. 7-10minut. Widać, że dzieli ją na większe kawałki, a niektóre warstwy skór próbuje rozmiękczyć poprzez długie rzucie. I na końcu Reszka, królowa szybkości. Gryzak chrupie jej w zębach, a po 3 minutach nie ma śladu, że coś jej dałam. Później widzę tylko ten smutny wzrok pt. „ja nie dostałam”.

Smakołyki z filetów białych ryb

W ofercie ICEPAW znajdziecie także treningowe przysmaki tj.

Wygląd i zapach

Smakołyki są w formie niewielkich, 1cm kwadracików, które łatwo podzielimy na mniejsze kawałki. Podczas dzielenia przysmaki mogą się kruszyć. Pachną dość intensywnie rybą, ale są suche i nie brudzą rąk.

Skład

W składzie przysmaków ICEPAW filet pur znajdziemy 100% filetów białych ryb bez dodatków, natomiast w ICEPAW Garnelen 80% filetów białych ryb suszonych oraz 20% pancerzyków z krewetek.

Dla jakiego psa?

Tak samo jak w przypadku gryzaków, także te smakołyki sprawdzą się u psa każdej wielkości. Można je zabrać na trening, spacer lub wypełnić nimi zabawki na inteligencję.

Cena

Za 100g opakowanie takich kwadracików zapłacicie ok. 17zł

Nasze wrażenia

Te smakołyki towarzyszyły nam głownie podczas spacerów i treningów Noseworku. Sprawdziły się bardzo fajnie, ponieważ mogłam je dzielić na mniejsze kawałki. I nagle z ostatnich trzech kosteczek, robiło się sześć nowych smaczków. Co prawda mniejszych, ale równie smacznych. Niekiedy uzupełniałam nimi zabawki na inteligencję lub gumowe węże, tak aby psiaki wysiliły trochę główki. Dużym plusem jest to, że nie brudzą rąk. Podczas sesji zdjęciowych mój aparat śmierdział rybą, ale nie był tłusty i nie lepił się. Nawet nie wiecie jaka to ulga trzymać aparat, który nie wyślizguje Ci się z rąk przez zbyt tłuste czy mokre smaczki. A naprawdę on swoje waży 😀 Jestem pewna, że jeszcze nie raz sięgnę zarówno po suszone gryzaki w formie rybek, oraz te malutkie przysmaki, ponieważ nie tylko smakują moim psom, ale są także dobre dla delikatnego, Tobisiowego brzuszka.

Plusy:

– w 100% naturalne
– bez sztucznych aromatów i konserwantów
– suszone powietrzem
– zawierają kwasy Omega-3

Minusy:

– Czasami podczas dzielenia smaczki z filetów białych ryb mogą się mocno pokruszyć

Jeśli chcecie poznać pełną ofertę marki ICEPAW, zapraszamy na ich stronę 🙂

Testy były przeprowadzane w ramach konkursu TOP FOR DOG! Dziękujemy za taką możliwość

Jeden komentarz

  • Małgorzara

    Wysokiej jakości smakołyki to element niezbędny w diecie mojego psiaka. Na pewno spróbuję produkty marki ICEPAW. Tymczasem odpowiednie akcesoria i zabawki też odgrywają ważną rolę. Podobnie ma się sprawa z moim kotem Leonem. Ostatnio kocie zabawki kupiłam na https://hubuform.pl/zabawki-dla-kota . Oferowane przez ten sklep zabawki dla kota spełniają wszystkie ważne funkcje, a dodatkowo różnią się od wszystkich innych kocich akcesoriów oferowanych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =