Psie sprawy

Hard Dog Race 2020

12 września br. miałam przyjemność fotografować zawody Hard Dog Race! To już czwarty raz, jak psi opiekunowie ze swoimi pupilami mogli pokonać trasę Base. Trasa ta ma 6km długości i aż 16 różnych przeszkód. Impreza, której hasłem jest „sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo” odbyła się  na terenie OSiR Góra Kamieńsk i Nadleśnictwa Bełchatów. Na zawody zgłosiło się prawie 400 par. Jest to jedyny tego typu bieg OCR nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę biegnącą po zboczu góry, w lesie, przez staw, polany a także przez kanał o głębokości prawie 1 metra. Dodatkowo organizatorzy zadbali o interesujące przeszkody, na których trzeba było się czołgać, wspinać, a czasem przenosić ciężary. To wszystko pod okiem instruktorów, trenerów i behawiorystów, którzy byli sędziami na najtrudniejszych przeszkodach i dbali, by zawody były bezpieczne dla każdego zawodnika. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że pokonywanie przeszkód wodnych było przyjemnością. Wyścig nie był łatwy, wymagał nie tylko siły fizycznej, ale także więzi i współpracy z psim przyjacielem, bo bez tego nie można było wygrać.

W zawodach HDR Base można było wystartować indywidualnie oraz drużynowo. Wśród kobiet najlepsza okazała się Czeszka Martina ŠTĚPÁNKOVÁ wraz z psem o imieniu Nick z czasem 32:58.7, zaś wśród mężczyzn Stefan WNOROWSKI z Allaną z czasem 33:25.4. Najlepszą 6-osobową drużyną okazali się reprezentanci Hard Dog Race Watahy Dąbrowa Górnicza, czyli jednej spośród prawie 20 Watah HDR działających na terenie Polski.

W ciągu dnia uczestnicy mogli zasięgnąć porad dotyczących żywienia pupili, ochrony przeciwpasożytniczej czy doboru odpowiedniego sprzętu do biegania z psem. Na osoby, które rozważają adopcję psa, czekali uśmiechnięci i służący radą wolontariusze Podaj Łapę Bulom.

Nie obyło się bez wzruszeń. Podczas fotografowania kolejnych uczestników, byłam świadkiem pięknej sceny. Przeszkoda z oponami została pokonana przez dziewczynę z niepełnosprawnym psem. Chyba nie muszę Wam mówić, że łzy napłynęły do moich oczu i byłam dumna, że są ludzie, którzy tak kochają zwierzaki i pokazują innym, że wszystko jest możliwe! 🙂

A gdy zeszłam z góry, tam też czekały na mnie piękne widoki. Ludzie byli dumni ze swoich psów, przytulali je, całowali. Było cudownie! Jeśli też chcecie przeżyć coś niezwykłego ze swoim przyjacielem wpadnijcie za rok! 🙂

Więcej o Hard Dog Race Poland przeczytacie na www.harddograce.pl oraz na https://www.facebook.com/harddogracepoland

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − czternaście =