Preparaty

Zdrowe zęby i piękna sierść ze ScanVet

Lubimy być zdrowi i wyglądać ładnie, dlatego codziennie myjemy zęby, pielęgnujemy włosy i dbamy, aby nasz organizm dostawał odpowiednią dawkę witamin. A jak jest w przypadku naszych psów? Czy myjemy im codziennie zęby? Dbamy o kondycje ich skóry i dobre samopoczucie? Jeśli nie, warto znaleźć trochę czasu na takie zabiegi. Z pomocą przychodzą nam tu dwa preparaty od firmy ScanVet: pasta do zębów ZymoDent oraz olejek EfaOlie.

ZymoDent to enzymatyczna pasta do pielęgnacji jamy ustnej i zębów dla psów, która skutecznie oczyszcza, neutralizuje przykry zapach i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

Skład: Peptydy mleka(laktoferyna, laktoperoksydaza), lizozym, sól izotiocyjanianowa, oksydaza glukozowa, krzemionka (środek abrazyjny), chelat cynku, substancje pomocnicze, aromat mięsny.

Zawarte w paście enzymy tj. laktoperoksydaza, laktoferyna, lizozym i oksydaza glukozowa umożliwiają rozpuszczenie osadu i likwidację drobnoustrojów, ograniczając ich obecność w jamie ustnej. Inne składniki pasty ZymoDent chronią szkliwo zapobiegając odkładaniu się płytki nazębnej, likwidują nieprzyjemny zapach i poprawiają ogólny stan higieniczny jamy ustnej. Środek abrazyjny na bazie krzemionki zapewnia łagodne, mechaniczne oczyszczanie zębów, nawet w przypadku braku szczotkowania. Natomiast jony cynku wiążą lotne związki siarki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach.

Jak dla mnie przefantastyczny pomysł na opakowanie! Nie przepadam za wyciskaniem pasty z tubki. Może nie umiem i dlatego zawsze krzywo mi się wyciska, gdzieś zostaje. Tutaj pełna wygoda! Pompką mogę dokładnie dozować pastę według wytycznych na opakowaniu. Myje psu zęby, opakowanie odkładam na psią półkę i lecimy spać.

ZymoDent można stosować w przypadku psów, które:

– borykają się z kamieniem nazębnym
– mają nieprzyjemny zapach z pyszczka
– mają tendencję do odkładania się płytki nazębnej
– od młodzieńczych lat chcą zadbać o zdrowy uśmiech

Pastę należy używać regularnie, raz dziennie. Można ją rozprowadzić po dziąsłach i zębach bez szczotkowania lub użyć dołączonej szczoteczki. Oczywiście szczotkowanie daje lesze rezultaty, do takich zabiegów polecam Wam kupić zwykłą, ludzką szczoteczkę ze średnim włosiem. Są delikatniejsze dla zębów i dziąseł. Takie szczoteczki poleca nasza Pani stomatolog.

Nie wiem na ile nam taka pasta wystarczy, ponieważ już miesiąc myję nią zęby 4 psiaków i nie wygląda jakby miało jej zbraknąć. Za 100ml opakowanie zapłacimy 40zł, myślę, ze to niewielki koszt jak na tak długi okres stosowania przy kilku psach.

O paście ZymoDent słyszałam wiele dobrego, dlatego zdecydowałam się ją przetestować na moich psach. Nie ma ona mięsnego, intensywnego zapachu, jednak psy są nią ewidentnie zainteresowane i chętnie zlizują ją z palca lub szczoteczki. Podczas testów starałam się szczotkować psie zęby prawie codziennie. Używałam do tego ludzkich szczoteczek, ponieważ ta dołączona do pasty spada mi z palca i mogłam ją zagubić w pysku Tobiego. Dodatkowo zęby miały myte wszystkie psiaki. Ze względów higienicznych każdy posiada swoją szczoteczkę.

Najlepsze efekty zauważyłam u Reszki, która wymienia teraz zęby. Smrodek z pyszczka zmniejszył się po używaniu pasty. Na drugim miejscu plasują się zęby Mopsi, na których osad stał się jaśniejszy. Pchełka miała piękne ząbki przed testami i po testach, a z zębami Tobiego niewiele da się zrobić. Nieprzyjemny zapach jest mniejszy, natomiast na przebarwienia nie pomoże żadna pasta.

+ delikatny zapach
+ wygodne opakowanie
+ smakuje psom
+ niweluje brzydki zapach z pyszczka

– nie znaleziono

EfaOlie to nierafinowany olejek, który stanowi naturalne źródło idealnie zbilansowanych kwasów Omega 3 (olej z ryb zimnomorskich) i Omega 6 (olej z pestek winogron, olej z ogórecznika lekarskiego).

– wspomaga funkcje skóry w przypadku jej stanów zapalnych:
– utrzymuje skórę i okrywę włosową w dobrej kondycji:
– wspiera pracę i kondycję mięśnia sercowego
– opóźnia procesy starzenia
– ogranicza skutki stresu
– korzystnie wpływa na układ nerwowy
– wspomaga płodność
– działa przeciwzapalnie w stanach zapalnych stawów, trudno gojących się ranach, grzybicach i niektórych nowotworach.

Olejek zamknięty jest w szczelnej buteleczce. Buteleczka wykonana jest z ciemnego szkła, co chroni jej zawartość przed działaniem światła. Aby odpowiednio dozować produkt, dołączona została specjalna pipeta odmierzająca ilość potrzebnych kropel.

EfaOlie możemy podać bezpośrednio do pyszczka lub wymieszać z karmą. Olejek jest tak smakowity, ze psiaki bez zastanowienia wyciągały języki. Ja jednak dodawałam olejek do karmy, ponieważ bałam się, że któryś z psiaków może ugryźć szklaną pipetę.

Za 30ml buteleczkę EfaOlie zapłacimy ok. 35zł. Produkt jest bardzo wydajny. Jedna buteleczka wystarczyła Tobiemu na miesiąc.

Jest to kolejny preparat firmy ScanVet, o którym słyszałam wiele dobrego. Bez wątpienia olejek smakuje psom, co jest bardzo ważne w przypadku produktów stosowanych na co dzień. Oprócz dobrego smaku, ma też wiele innych zalet. Po miesiącu stosowania preparatu u Tobiego i Mopsi zauważyłam, że ich sierść stała się bardziej miękka i błyszcząca. U Tobiego przez ten czas nie wystąpiły stany zapalne modzeli, a niestety jesienią zdarza mu się je mieć. Mam wrażenie, że Tobi trochę odmłodniał. Ale nie wiem czy jest to spowodowane preparatem czy towarzystwem rozbrykanej Reszki.

+ smakuje psu
+ łatwość aplikowania
+ szerokie działanie
+ wydajność

– nie znaleziono

Szukając produktów, które pomogą Wam w codziennej pielęgnacji Waszego pupila warto sprawdzić ofertę firmy ScanVet. Oprócz ZymoDent i EfaOlie znajdziecie tam preparaty do czyszczenia uszu, dbające o kondycję psich stawów, niwelujące stres i wiele innych.

Testy były przeprowadzane w ramach konkursu TOP FOR DOG! Dziękujemy za taką możliwość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =