Akcje

Weź #śmieciwłapy

Czy Wy też spacerując z psem natrafiacie na masę śmieci? Bez przerwy widuję różne nieczystości pod blokiem, na łąkach, w lasach czy na plaży. Jest to bardzo przykry widok, ponieważ ziemia jest naszym wspólnym dobrem i każdy powinien o nią dbać. Razem z innymi psimi blogerami dołączyłam do akcji #zabierz5zlasu i wraz z Tobim bierzemy #śmieciwłapy.

Zapewne wiecie, że śmieci nie tylko szpecą krajobraz, ale są także śmiertelnym zagrożeniem dla dziko żyjących zwierząt, powodują skażenie wód i mogą przyczyniać się do powstania pożaru. Spójrzcie na poniższą grafikę i zobaczcie ile rozkładają się dane przedmioty.

#zabierz5zlasu to akcja Lasów Państwowych rozpoczęta w lipcu przez leśnika z Nadleśnictwa Kolbudy. Polega ona na zebraniu 5 śmieci podczas każdego spaceru, a swój hasztag #zabierz5zlasu zawdzięcza leśnikowi z Daleszyc. Akcja zyskała dużą popularność w mediach społecznościowych, gdy ich użytkownicy zaczęli dzielić się zdjęciami zebranych śmieci oraz nominowali swoich znajomych.

Kto, jak nie opiekun psa spędza dużo czasu na świeżym powietrzu przechadzając się coraz to nowszymi ścieżkami. Teraz możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i zebrać te pięć sztuk śmieci nawet do woreczka na psie odchody. Może dzięki nam jakiś psiak nie rozetnie łapki o resztki szklanej butelki lub dzikie zwierzę nie zaplącze się w foliową reklamówkę. Pokażmy, że podczas spaceru jesteśmy w stanie zrobić coś dobrego dla środowiska. Oznaczajcie swoje poczynania hasztagami #zabierz5zlasu i #śmieciwłapy.

Nie raz zdarzyło mi się zebrać czyjeś śmieci podczas spaceru. Zazwyczaj były to szklane butelki, ponieważ rozbite często powodują skaleczenia na psich łapkach.  Chyba nie muszę Wam mówić, że niekiedy brakuje człowiekowi rąk i siatek żeby wziąć wszystko co napotkamy.  Dzięki Andżeli z „Psy na tropie przyrody” poznałam fajny las, gdzie nie przechadza się zbyt wielu ludzi. Może właśnie dzięki temu jest tam mniej śmieci? Podczas dzisiejszych zbiorów w tym lesie znalazłam ok. 10 śmieciuchów. Zachęcam Was do zbierania śmieci. Dzięki temu nie tylko zadbamy o nasze miejsca spacerowe i środowisko, ale także ocieplimy wizerunek opiekunów psów.

Poniżej zobaczycie kilka z naszych dzisiejszych znalezisk.  🙁

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 8 =