Preparaty

VetoSkin

VetoSkin to preparat przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami dermatologicznymi, objawiającymi się suchą, matową, wypadającą sierścią oraz łuszczącą się skórą. Jeśli Wasz zwierzak zmaga się z takimi problemami lub po prostu chcecie zadbać wygląd jego sierści, to ten produkt jest dla Was.

Plastikowy słoiczek, który nie przepuszcza światła. Zamykany za pomocą wciskanej pokrywki. Na opakowaniu znajduje się naklejka, po jej rozwinięciu zobaczymy pełen skład i sposób użycia preparatu. Po zużyciu produktu słoiczek możemy przeznaczyć do przechowywania innych rzeczy np. smakołyków.

Kapsułki Twist Off swoim wyglądem przypominają brązowe, 2,5cm kręgle. Są dość miękkie, sprężyste i łatwo je przeciąć. W środku znajdziemy jasnobrązową, gęstą substancję, która dość ładnie pachnie. Bez problemu można ją wycisnąć.

Kwasy omega-3 – posiadają działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. W przypadku zaburzeń dermatologicznych kwasy tłuszczowe omega-3 mogą ograniczyć występowanie stanu zapalnego w zmienionych chorobowo miejscach oraz zmniejszyć świąd.

Kwasy omega-6 – są jednym z najważniejszych składników pokarmowych zaangażowanych w utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia skóry i sierści. Dzięki nim skóra utrzymuje odpowiednią ilość wody, pozostaje elastyczna i sprężysta, nie łuszczy się i nie wysycha.

Cynk – jest mikroelementem odgrywającym istotną rolę w procesie proliferacji komórek skóry i bierze udział w procesie gojenia się ran skórnych.

Kompleks witamin B – odgrywają kluczową rolę w metabolizmie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-6 i omega-3.

Biotyna – jest witaminą z grupy B. Podawana doustnie trafia do gruczołów łojowych, a następnie jest wydalana na powierzchnię skóry. Jej obecność w gruczołach łojowych częściowo ogranicza wydzielanie łoju i hamuje intensywność przetłuszczania się skóry.

VetoSkin sprawdzi się u psiaków dużych, średnich i małych, które borykają się z zaburzeniami dermatologicznymi, objawiającymi się suchą, matową, wypadającą sierścią oraz łuszczącą się skórą. Możemy go podawać także zdrowym psiakom, o których sierść chcemy zadbać.

Dzięki kapsułce Twist Off z łatwością podamy produkt nawet najbardziej wybrednym psiakom.  Ja podawałam kapsułki na dwa sposoby. Tobi połykał je całe w locie, natomiast dziewczynom wyciskałam zawartość do pyszczka. Na ulotce znajdziemy informację, że zawartość kapsułki można wymieszać także z karmą.

Jeśli chodzi o dawkowanie, to według producenta powinniśmy podawać dziennie 1 kapsułkę do 15 kg, 2 kapsułki powyżej 15 kg masy ciała.

Cena preparatu uzależniona jest od wielkości opakowania oraz od miejsca jego zakupu. VetoSkin możemy zakupić u weterynarza i w niektórych sklepach internetowych. Opakowanie zawierające 60 kapsułek kupimy już za ok. 45zł, natomiast opakowanie zawierające 90 kapsułek kosztuje ok. 55zł.

Według producenta optymalne efekty uzyskuje się po 2 miesiącach stosowania preparatu. My podawaliśmy preparat nieco krócej ponieważ testowały go trzy psiaki. Czy rzeczywiście nam pomógł? Moje psy nie borykają się z żadnymi problemami dermatologicznymi, dlatego VetoSkin był dla nas środkiem, który miał za zadanie tylko zadbać o okrywę włosową. Musze przyznać, że najlepsze efekty było widać u Pchełki, której sierść na grzbiecie stała się błyszcząca i mocna.  Mopsi troszeczkę poprawił się włos, natomiast u Tobiego VetoSkin ograniczył linienie.  Podczas obcinania psom pazurów, miałam wrażenie, że są one mocniejsze i mniej się łamią. Mam nadzieję, że to zasługa preparatu, a nie stępionego obcinacza. 😀 Co ważne preparat smakuje psom, a jego podawanie jest dziecinnie proste. Jest to bardzo ważne w przypadku preparatów, które stosujemy codziennie. Jestem bardzo ciekawa jakie efekty dałby ten preparat przy dłuższym stosowaniu i czy rzeczywiście pomógłby przy zaburzeniach dermatologicznych. Jeśli ktoś z Was testował VetoSkin u psiaka z zaburzeniami dermatologicznymi, proszę dajcie nam znać jak się sprawdził.

+ łatwość podania
+ smaczny produkt
+ poprawia kondycję sierści
+ ogranicza linienie

– nie znaleziono

Jeśli chcecie poznać więcej preparatów stworzonych przez firmę VetExper, zapraszamy na ich stronę:

Testy były przeprowadzane w ramach konkursu TOP FOR DOG! Dziękujemy za taką możliwość 🙂 Zapraszamy na stronę TOP FOR DOG i zachęcamy do zapoznania się z recenzjami innych ambasadorów.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =