Akcesoria

Smycz Flexi Vario

flexivario1

Od miesiąca testujemy z Tobim smycz Flexi Vario z różnymi dodatkami. Odkąd ją dostaliśmy stale towarzyszy nam podczas spacerów. Co możemy o niej powiedzieć po takim czasie testowania ?

Co to za smycz ?
Flexi Vario jest smyczą automatyczną, która charakteryzuje się wieloma praktycznymi funkcjami, umożliwiającymi użytkownikowi wybór różnych opcji tak,aby mógł dostosować je do własnych potrzeb. Nasza Flexi Vario  jest wyposażona w taśmę, można także kupić smycz wyposażoną w linkę.

Do smyczy dołączona jest taśma zabezpieczająca, która w przypadku zerwania obroży zapobiega  szybkiemu zwinięciu linki,które mogłoby spowodować obrażenia. Aby ja zamontować należy zahaczyć karabińczyk o wszystkie trzy metalowe pierścienie (taśma – obroża –taśma).  W tym modelu smyczy możemy regulować rozmiar uchwytu, zablokować taśmę na chwilę lub na stałe oraz rozszerzyć o dodatkowe akcesoria tj.
– Led Lighting System – lampka na baterie
– Multi box – pojemnik na smakołyki lub woreczki na psie odchody
– Kilka rodzajów końcówek : Led Flash Belt, Soft Stop Belt oraz Duo Belt

Na początek pokaże Wam jak można dostosować rękojeść do wielkości dłoni. Aby tego dokonać musimy przesunąć pokrętło w górnej części rękojeści. Dzięki temu smycz wygodnie leży w dłoni drobnej kobiety oraz potężnego mężczyzny 😉

rekoJak zatrzymać smycz ?
Smycz Flexi Vario wyposażona jest w specjalny przyciski pozwalający właścicielowi zatrzymanie taśmy na chwilę lub na stałe. Aby zatrzymać smycz należy nacisnąć kciukiem przycisk blokady. Jeśli chcemy zwolnić psa odpuszczamy ten przycisk. Smycz powinna być stale naprężona, nie powinna ciągnąć się po ziemi. Jeśli natomiast chcemy zatrzymać smycz na stałe należy nacisnąć przycisk blokady i przesunąć kciukiem dźwignię blokady stałej do przodu. Aby ją odblokować wystarczy przesunąć kciukiem dźwignię z powrotem do położenia wyjściowego.
klik2

Kolejną ciekawą rzeczą jest to, że w smyczy Flexi Vario możemy wymieniać końcówki.
Tak jak już wyżej wspominałam mamy do wyboru końcówkę podstawową oraz kilka dodatkowych tj.  Led Flash Belt, Soft Stop Belt oraz Duo Belt.
Do czego służy każda z tych końcówek ?
– Led Flash Belt – wyposażona jest w elastyczną listwę światłowodową podświetlaną przez diodę LED zamontowaną w module umieszczonym na górze smyczy.Podświetlenie występuje w trzech wariantach : ciągłe, migające powoli, migające szybko. Dzięki tej końcówce nocne spacery nie będą nam straszne.
– Soft Stop Belt – końcówka smyczy amortyzuje wszelkie szarpnięcia. Wykonana jest z mocnego nylonu z wszytą gumką. Końcówka ta jest idealna dla psów ciągnących na smyczy.
– Duo Belt (dla modelu Vario S) – końcówka rozwidlająca się do prowadzenia na jednej smyczy dwóch psiaków.

koncowkiJak wymienić końcówki w smyczy Flexi Vario ?
Aby wymienić końcówkę należy zatrzasnąć dwie części sprzączki :

_MG_5793Następnie należy zabezpieczyć czerwoną blokadę tak aby przylegała do korpusu sprzączki
PicMonkey Collage kopiaLed Lighting System.
Producent zadbał także o bezpieczne spacery nocą. Dzięki Led Lighting System jesteśmy widoczni dla innych uczestników ruchu po zmroku, możemy podświetlić sobie naszego pupila, aby go lepiej widzieć oraz łatwiej zbierzemy kupę z trawnika 😀 Lampka świeci w dwóch kolorach : światło białe oraz czerwone, z tym że światło czerwone posiada dwie opcje podświetlania : ciągłe oraz migające.

swiatloMocowanie:
I etap :
1. Otwórz.
2. Włóż baterie.
3. Zamknij.

baterieII etap:
1. Przyklej załączony rzep do smyczy Flexi Vario.
2. Odczekaj 12h.
3. Przymocuj lampkę do smyczy Flexi Vario.

rzep

To nie wszystko co oferuje nam Flexi Vario. Niezbędnym dodatkiem jest Multi box, czyli pojemnik na smakołyki lub woreczki na odchody. Spacer z pupilem jest przyjemniejszy gdy mamy ze sobą coś dobrego. Multi box przeznaczony jest na smakołyki małych rozmiarów, większe przysmaki będzie nam trudniej wyciągnąć przez niewielki otwór. Możemy wsadzić tam również woreczki na psie odchody(dołączone do Multi Box). Smycz Flexi Vario posiada specjalne wgłębienie przeznaczone do zamontowania pojemnika. pojemnikk kofpia

_MG_2305_edytowany-1Plusy:
+ długa i mocna taśma – 8m psiej wolności
+ szeroka gama kolorystyczna
+ solidnie wykonana smycz (obudowa, taśma, karabińczyk)
+ posiada przycisk blokady chwilowej oraz stałej
+ szeroka gama akcesoriów: dodatkowe końcówki, lampka, pojemnik
+ bezpieczeństwo podczas nocnych spacerów

Minusy :
– Trochę martwię się o wytrzymałość plastikowej sprzączki do zmiany końcówek (choć na razie działa bez zarzutu)

abc (227)Gdzie można kupić smycz Flexi Vario ?
www.otozoo.pl i www.karusek.com

abc (288)_edytowany-1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 4 =