Smakołyki i gryzaki

Smakołyki Lata Kita

Pyszne smakołyki to podstawa udanego treningu i spaceru. Jeśli często ich używamy warto pamiętać, aby były zdrowe. Jakie to są zdrowe smakołyki? Przede wszystkim takie, które mają przejrzysty skład, nie zawierają konserwantów i ulepszaczy smaku. Im więcej mięsa i mniej zbóż tym lepiej. Udało nam się znaleźć takie smakołyki! Produkuje je Lata Kita.

W rodzinnym gronie tworzymy przysmaki, które chętnie zajadają psy nasze i naszych Przyjaciół. Postanowiliśmy stworzyć produkt najwyższej jakości. W jego skład wchodzą tylko te składniki, które możemy spożyć sami. Staramy się jeść zdrowo i pragniemy, aby nasze zwierzaki też miały tę szansę. Jesteśmy fanami kasz, siemienia lnianego, naszych rodzimych warzyw i ziół. Po nie sięgamy więc najczęściej komponując receptury. Oczywiście podstawą składu jest to, co psy lubią najbardziej – mięso! Używamy tylko pełnowartościowego produktu

Według filozofii Lata Kita, przysmaki mają zawsze powyżej 80% mięsa. Jednak poszczególne partie mogą się nieznacznie różnić  proporcją składników, gdyż od początku do końca wytwarzane są ręcznie. Składniki komponują się jednak w jednakową dawkę zdrowia i smaku.

Przysmaki Lata Kita występują w różnych smakach:

Przysmaki Lata Kita nie są zwykłymi smakołykami. Oprócz mięsa wołowego, zawierają one inne składniki, które wpływają na zdrowie i samopoczucie naszego psa. Na przykład smakołyki z ostropestem:

– regenerują pracę wątroby
– oczyszczają wątrobę z toksyn
-stymulują wydzielanie soku żołądkowego,

Na stronie firmy możemy znaleźć dokładny opis składników, dowiedzieć się jak mogą wpłynąć na zdrowie naszego psa i jakie witaminy zawierają.

OSTROPEST PLAMISTY – To taka niepozorna roślina, ni to oset ni to chwast, dziko rośnie na polach i ma… niewiarygodnie szerokie spektrum działania leczniczego! Dzięki zawartej w owocni Sylimarynie, chroni komórki wątroby oraz nerek i pobudza je do regeneracji. Łagodzi skutki uboczne farmakoterapii, a także  stany zapalne na tle cukrzycowym. Ostropest wspiera pracę wątroby. Chroni komórki wątroby przed wchłanianiem toksyn i łagodzi stany zapalne na tle cukrzycowym. Dodatkowo obniża stężenie bilirubiny oraz  normalizuje parametry biochemiczne krwi pozwalające na ocenę kondycji wątroby, serca czy mięśni. Roślina stymuluje wydzielanie soku żołądkowego, dzięki czemu  pomaga przy niedokwaśności soku żołądkowego oraz poprawia łaknienie. A jak  wiemy profilaktyczne „odtruwanie” organizmu, czyli oczyszczanie od wolnych  rodników zabezpiecza organizm przed powstawaniem nowotworów.

MIĘSO WOŁOWE – W diecie psów mięso odgrywa podstawową rolę, dlatego i nasze przekąski mają go najwięcej w składzie. W trosce o nasze psy, mięso im serwowane powinno być pełnowartościowe. Wśród  najbardziej polecanych jest wołowina. Dlaczego? Zawiera wiele składników mineralnych – fosfor, żelazo, cynk  i selen. Mięso wołowe jest także źródłem witaminy B12, (która nie występuje w roślinach) oraz witamin z grupy B: B2, B3, B5 i B6. Białko zawarte w wołowinie  jest białkiem pełnowartościowym. Zawiera wszystkie aminokwasy, których  organizm nie wytwarza samodzielnie. Kolagen występujący w białku jest  niezbędny do utrzymania odpowiedniego funkcjonowania stawów oraz wpływa na  kondycję skóry sierści i pazurów. Tłuszcz jest  źródłem energii, ale także rozpuszczane są w nim niektóre witaminy. Dostarcza niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Świetnie zaprojektowane opakowanie! Przejrzyste, zawierające najważniejsze informacje o produkcie, ozdobione wesołymi rysunkami psów. W środku znajdziemy szczelnie zamknięty woreczek z pachnącymi smakołykami. Firma zadbała także o miły akcent i dodała do jednego opakowania zakładkę do książki w kształcie kostki.

Smakołyki Lata Kita to długie, cienkie paski wypiekane w piecu. Łatwo się łamią, dzięki czemu, możemy je podzielić na mniejsze kawałki i nagradzać psa podczas treningu.  Smakołyki nie śmierdzą i nie brudzą rąk.  Możemy w nich zauważyć ziarenka ostropestu.

Tobi i Mopsia zawsze szaleją na punkcie śmierdzących smakołyków. Smakołyki Lata Kita nie śmierdzą, a mimo to wywołały niewyobrażalną reakcję moich psów. Uśmiechnięte pyszczki, tańce, podawanie wszystkich łap na raz i rozmerdane ogony. Już wiem skąd ta nazwa! Oba psy pokochały Lata Kita całymi serduszkami. Nawet Mopsia, która sceptycznie podchodzi do nowości. Smakołyki towarzyszą nam na spacerach, podczas ćwiczenia sztuczek, a także rehabilitacji Tobiego. Szkoda tylko, że tak szybko się kończą. 😀

O jakości smakołyków pisałam już wyżej. Skład (88% mięsa wołowego i 12% ostropestu) mówi sam za siebie. Opakowanie o gramaturze 80g kupimy za ok. 16zł niezależnie od smaku.

– bardzo dobry skład
– pyszne i zdrowe
– łatwo je podzielić
– nie brudzą rąk
– psy za nimi szaleją

– zbyt szybko się kończą

Testy były przeprowadzane w ramach konkursu TOP FOR DOG! Dziękujemy za taką możliwość 🙂 Zapraszamy na stronę TOP FOR DOG i zapoznanie się z recenzjami innych ambasadorów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =