Preparaty

Preparat AniFlexi+ od GAME DOG Performance Nutrition

aniflexi3

Od jakiegoś czasu testujemy z Tobim preparat na stawy AniFlexi+ i powiem Wam, że jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

_MG_9050

Co to jest ?
Jest to wieloskładnikowy suplementem diety dla psów, wspomagający prawidłową pracę układu ruchu. Zalecany dla zwierząt z zaburzeniami w funkcjonowaniu stawów oraz dla młodych psów w okresie intensywnego wzrostu, u których mogą wystąpić nieprawidłowości w rozwoju chrząstek stawowych.

 

_MG_9048

Dlaczego postanowiłam zastosować AniFlexi+ u Tobiego ?

Tobi jest dość dużym i ciężkim psiakiem, w zeszłe wakacje pojawiły się u niego problemy ze stawami. Kulał na tylną łapkę oraz miał problemy ze wstawaniem. Postanowiliśmy skontrolować jego stawy u weterynarza. Na szczęście zdjęcie RTG wykluczyło dysplazję stawów biodrowych, psiak dostał zastrzyki oraz preparat, który podawałam mu przez tydzień. Weterynarz zalecił nam suplementację. Nigdy wcześniej nie dostawał on suplementów diety na stawy. Pomyślałam, że warto zadbać o prawidłową pracę układu ruchu u mojego psa i dobrać odpowiedni preparat. Przez jakiś czas dostawał mączkę z małży nowozelandzkich, ale stwierdziłam że lepiej poszukać bardziej skutecznego środka, który można podawać nie tylko profilaktycznie ale także leczniczo. Po jakimś czasie trafiłam na stronę Game Dog Performance Nutrition i oto jest nasz AniFlexi+ 😉 Testujemy go już od miesiąca i powiem wam, że po dwóch tygodniach zauważyłam u Tobiego zmiany.
Po pierwsze łatwiej i płynniej wstaje z legowiska. Widać, że nie odczuwa już żadnego dyskomfortu, nie zatrzymuje się po wstaniu, aby rozprostować swoje ośmioletnie kości 😀 Po drugie zauważyłam także płynniejsze ruchy podczas powolnych spacerów a także biegu.

Co zawiera AniFlexi+ ?

_MG_9072

Hydrolizowany kolagen – podstawowe białko budujące chrząstki stawowe, ścięgna i więzadła. Kolagen wspomaga prawidłowy rozwój, odżywia i regeneruje stawy oraz pozostałe tkanki łączne
w organizmie. Suplementowany w przypadkach zwyrodnień stawów u psów poprawia ruchomość i elastyczność stawów, widocznie zmniejsza również dolegliwości bólowe.
MSM –związek siarki będący podstawowym budulcem tkanki łącznej w organizmie. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów, przyspiesza regenerację, wykazuje działanie przeciwzapalne oraz łagodzi dolegliwości bólowe.
Glukozamina – Sprzyja regeneracji chrząstek i prawidłowemu funkcjonowaniu stawów. Powoduje zwiększenie ilości mazi w torebce stawowej, co znacznie ogranicza dolegliwości bólowe zwierzęcia i ułatwia poruszanie się.
Chondroityna – jest jednym ze składników chrząstek stawowych. Sprzyja odbudowie chrząstek stawowych i likwiduje tarcia pomiędzy stykającymi się, ruchomymi elementami stawów.
Witamina C – niezbędna do syntezy kolagenu i przeciwdziała jego degeneracji w organizmie.

10407304_630131020448042_3945609525144010922_n

Forma podania :

AniFlexi+ występuje w postaci proszku, który możemy dosypać na sucho do karmy lub zmieszać z wodą. Tobi woli opcję „dosyp mi do karmy, najlepiej mokrej” 😀 Tak więc robię jak jaśnie Pan każe i dosypuje mu preparat do karmy mokrej 😉
Poniżej pokażę Wam w jaki sposób można zmieszać preparat.

1. Po wsypaniu preparatu do mokrej karmy mieszam wszystko i podaje psu.
2. Jeśli chodzi o drugi sposób można preparat rozrobić z letnią wodą (nie gorącą !)
tutaj jednak zaczynają powstawać takie grudki, które ciężko rozmieszać.
Ja tylko raz podałam tak preparat.

_MG_9161

_MG_9100

Jak jest z wydajnością produktu ?
Tak wygląda dawkowanie:
Leczniczo – 30 dni lub do ustąpienia objawów:
4g (1 miarka) na każde 25kg masy ciała psa
Profilaktycznie:
2g (1/2 miarki) na każde 25kg masy ciała psa

My z Tobim używamy preparatu profilaktycznie czyli 2g na każde 25kg masy ciała psa, Tobi waży ok. 36kg. Używając preparat przez miesiąc nawet nie zauważyłam żeby go ubyło. No dobra, trochę ubyło może z ¼ opakowania ?
Naszym zdaniem produkt jest bardzo wydajny i po skończeniu tego opakowania nabędziemy następne. Ważną rzeczą, o której warto wspomnieć jest to, że preparat można podawać psu w sposób ciągły. Nie jest w żaden sposób szkodliwy przy długotrwałym stosowaniu.

_MG_91681

Plusy :
+ Duża wydajność preparatu.
+ Postać proszku (zdecydowanie bardziej wolę preparaty w proszku niż tabletki czy syrop)
+ Niska cena w porównaniu z innymi tego typu preparatami.
+Widać rezultaty już po 2 tygodniach.
+ Można stosować w sposób ciągły.
+ Zmniejsza również dolegliwości bólowe.

Minusy :
– Gdy rozrabiamy proszek z wodą powstają grudki, które trudno rozmieszać.

Gdzie można kupić ?
Preparat można kupić tutaj: AniFlexi+ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 8 =