Zabawki

PULLER

Pies jest zwierzęciem, które potrzebuje stymulacji intelektualnej oraz ruchowej. Zabawa z psem nie tylko poprawia jego równowagę, kondycję oraz świadomość własnego ciała, uczy go także koncentracji, zaangażowania i umiejętności społecznych, ale co najważniejsze wzmacnia więź z jego opiekunem. Wspólna zabawa jest czymś wspaniałym dla obu stron. Warto jednak pamiętać, aby była ona bezpieczna  oraz dobrana do potrzeb i możliwości naszego psa. Do wspólnej zabawy idealnie sprawdzi się PULLER, zabawka która ma wiele zastosowań.

Puller to uniwersalne wyposażenie treningowe dla Twojego psiaka. Jest to zestaw dwóch ringów wykonanych z polimerowego tworzywa.

PULLER to lekka, bezzapachowa zabawka wykonana z nietoksycznej pianki. Jest bezpieczny dla psich zębów i dziąseł ponieważ tworzywo, z którego jest wykonany nie tworzy ostrych krawędzi ani zadziorów.

Tak jak wcześniej wspomniałam, PULLER ma wiele zastosowań.

Aportowanie – pogoń za zabawką sprawia wielu psom frajdę, Tobiemu także.  Okrągły PULLER szybko się toczy, odbija od górek czy dołków i ucieka gdzie pieprz rośnie. Gdy pies dogoni go w locie, jest z siebie dumny! Ważne jest, że toczący się PULLER zapewnia dużo bezpieczniejsze aportowanie, ponieważ pies może go chwycić bez gwałtownych hamowań i zwrotów niebezpiecznych dla stawów.

Mopsia goniąca PULLER STANDARD 🙂

Aportowanie nad wodą – Bez zastanowienia możemy zabrać go, także nad jezioro. PULLER świetnie unosi się na wodzie, a płynący za nim pies odciąża układ kostno-stawowy, uelastycznia stawy i podnosi swoją formę. Zabawa nad wodą jest szczególnie polecana starszym psom, takim jak Tobi.

Idealny do zabawy w wodzie.

Przeciąganie – kolejna zabawa, do której PULLER został stworzony. Możemy przeciągać się z psem sami lub pozwolić mu na przeciąganie z psimi kolegami. Dobrze dobrana wielkość PULLERa powoduje, że zęby psa nie stykają się ze sobą, a miękka pianka świetnie trzyma się w pysku. To nie tylko sprawia, że pies chętniej się bawi, ale także zapewnia mu bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę jaką zabawkę wybieramy do przeciągania się z psem, niestety Tobi stracił pół kła na zwykłym szarpaku.

Świetnie się nim przeciąga.

Skakanie – ze względu na stawy nie pozwalam Tobiemu zbyt często skakać. Skakanie to domena Mopsi, która uwielbia odbijać się od nóg i łapać zabawki w locie. Jest to mała torpeda, która jak widzieliście próbowała złapać PULLERA STANDARD, który jest większy od niej! Jeśli Wasze psy nie mają problemu ze stawami, mogą skakać za PULLERem i łapać go w powietrzu. Gdy się dobrze zamachniemy, uda nam się go wysoko odbić od podłoża 😉

No to hop!

Nauka wymiany – PULLER świetnie się sprawdzi do nauki wymiany zabawek, ponieważ sprzedawany jest w kompletach. Gdy pies przynosi złapanego przez siebie PULLERa, my musimy zachęcić go do wymiany na drugi.

Jak większość z Was wie, nie powinniśmy psa zostawiać z zabawką sam na sam. Pies może coś pogryźć, połknąć, zadławić się. Dlatego każda zabawka czy to gryzak, szarpak czy piłka powinna być używana pod naszym nadzorem. Producent PULLERa radzi:

Jeśli zauważysz, że Twój psiak z zaangażowaniem przeżuwa ring, wyraźnie w celu jego destrukcji, odwróć jego uwagę drugim ringiem. Dzięki temu podtrzymasz i zwiększysz tempo zabawy. Tym sposobem utrzymasz efektywny trening i jednocześnie uchronisz zabawkę przed zniszczeniem.

Żadna zabawka nie jest niezniszczalna, ale jeśli odpowiednio dobierzemy ją do potrzeb i możliwości psa, będziemy się prawidłowo bawić i dbać o nią to może nam długo posłużyć. Podczas zabawy PULLERem pies wbija w niego swoje zęby, tworząc w nim małe dziurki. Nie wpływa to jednak na jakość zabawy. Dopóki ring utrzymuje swój pierwotny kształt i nie pęka, możemy dalej cieszyć się zabawą. W przypadku dobrania złego rozmiaru do wielkości i możliwości psa, możemy doprowadzić do sytuacji, gdzie PULLER nie będzie dla psa atrakcyjny (np. będzie za ciężki) lub będzie się szybko zużywał (np. za mały rozmiar PULLERA dla psa o mocnych szczękach zacznie pękać).

Poniżej przedstawiam zdjęcia przed i po. Możecie na nich zobaczyć jak wygląda nowy PULLER oraz ten pogryziony w wersji Standard i Mini.

Mimo swoich rozmiarów PULLER często towarzyszy nam podczas długich spacerów. Nie schowam go co prawda do kieszeni, ale jest na tyle atrakcyjny dla Tobiego, że przez większość czasu nosi go sam. Zdarza się też, że robi za druga obrożę, co kompletnie psu nie przeszkadza bo jest bardzo lekki.

PULLER jest wykonany z gładkiego, polimerowego tworzywa.  W razie dużych zabrudzeń możemy go umyć pod bieżącą wodą z odrobiną mydła. Nie nasiąka wodą i szybko wysycha.

Dla każdego psa, który lubi zabawę z opiekunem lub psimi kolegami. Nie ważne czy pies jest duży czy mały. Nawet malusieńka Chiuahua jest wstanie pogonić za PULLERem. Zabawę dobieramy do upodobań psa, a że PULLER ma wiele zastosowań to każdy wybierze coś dla siebie.

Pierwszego PULLERa dla Tobiego kupiłam rok temu. Był z nami na wielu spacerach, pływał w jeziorach, taplał się w błocie i panierował w piachu. Ma na sobie wiele dziur i porysowań od psich zębów, ale trzyma się świetnie! Pierwszy kontakt Mopsi z PULLERem był w te wakacje. Gdy zobaczyłam małą, włochatą torpedę biegnącą za wielkim ringo, pomyślałam, że trzeba jej sprezentować mniejszą wersję. Obecnie PULLER u obu psów jest jedną z ulubionych zabawek.

+ atrakcyjny dla psa
+ bezpieczny dla psich zębów i dziąseł
+ ma wiele zastosowań
+ duży wybór rozmiarów
+ trwały
+ łatwo utrzymać w czystości

nieestetyczne dziurki  w zabawce (mi akurat nie przeszkadzają)
– źle dobrany rozmiar może zniechęcić psa do zabawy lub powodować urazy

Pullera możecie kupić np. tutaj: haudi.pl

Zapraszamy Was do obejrzenia filmu pokazującego jak fajny jest PULLER i jak można się nim bawić 😉

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − jedenaście =