Preparaty

Preparaty Francodex

Staracie się jak najlepiej dbać o swojego pupila? Pielęgnujecie jego sierść, łapki oraz zęby? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ponieważ zadbany pies, to zdrowy pies. Przygotowałam dla Was recenzję preparatów, które pomogą w codziennej pielęgnacji Waszego pupila.

Od założenia firmy w 1985 roku Laboratoria FRANCODEX starają się zaspokoić potrzeby wszystkich właścicieli zwierząt domowych, proponując im szeroką i urozmaiconą gamę produktów do higieny i pielęgnacji m.in. psów, oraz kotów. Od samego początku powołaniem Laboratoriów FRANCODEX jest oferowanie – w ramach specjalistycznych punktów dystrybucyjnych – produktów stworzonych, by zapewniać zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt domowych.Środek ten zmniejsza podrażnienia i ogranicza rozwój drobnoustrojów. Wzmacnia opuszki w przypadku odmrożenia lub przegrzania. Wspomaga gojenie się ran i pęknięć na opuszkach. Jest dość płynny, nietłusty i łatwo się nakłada dzięki aplikatorowi z kulką. Warto wspomnieć, że jest bezpieczny i w razie zlizania nie zaszkodzi psu.

Koszt: Opakowanie zawierające 90ml preparatu kupimy za ok. 35zł.

Nasze wrażenia: Środek wzmacniający opuszki stosowałam zimą. Po nocnym spacerze myłam zasolone łapki Tobiego, osuszałam, a następnie nakładałam preparat. Przy systematycznym stosowaniu opuszki wydawały się bardziej miękkie. Jedynym minusem jest to, że aplikator jest dość duży. Mniej dostępne miejsca (np. opuszki tuż pod paznokciami) musiałam smarować palcem namoczonym w preparacie.

Jest to płyn do higieny jamy ustnej dla psów i kotów, który likwiduje bakterie będące przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Usuwa osad, a także przeciwdziała powstawaniu kamienia nazębnego. Jego zapach nie jest zbyt intensywny, natomiast da się wyczuć delikatną nutę zawartego w nim Punica granatum.

Koszt: Opakowanie zawierające 500ml produktu kupimy za ok. 35zł

Nasze wrażenia: Odpowiednią ilość płynu wlewałam codziennie do miski z wodą. Mimo, że jest on koloru jasnoniebieskiego, nie zabarwiał jej. Pies pił wodę tak jak zawsze, widocznie zapach oraz smak preparatu nie przeszkadzały mu lub były prawnie niewyczuwalne. Po dwóch tygodniach stosowania było czuć, że oddech Tobiego jest bardziej świeży. Preparat nie usunął jednak osadu znajdującego się na zębach, ale w tej kwestii nie oczekiwałam cudów.

Jednorazowe, lekko perfumowane chusteczki pielęgnacyjne dla psów i kotów, służące do delikatnej toalety. Chusteczki mają neutralne Ph, są nasączone roztworem wzbogaconym o wyciąg z aloesu (o właściwościach łagodzących i nawilżających). Aby wyczyścić pupila wystarczy pocierać te części ciała, które są brudne. W zależności od wielkości zwierzęcia, możemy użyć jednej lub kilku chusteczek.

Koszt: Opakowanie zawierające 100 sztuk chusteczek kupimy za ok. 33zł

Nasze wrażenia: Bardzo podoba mi się delikatny zapach chusteczek, który zostaje na psie. Chusteczki dobrze oczyszczają zarówno sierść jak i łapki. Oczywiście do brudnych łapek Tobiego potrzebuję większej ich ilości, ale to nie stanowi problemu. Jestem bardzo zadowolona z opakowania, dzięki któremu chusteczki nie wysychają i łatwo można je wyjmować. Miałam okazję poznać różne chusteczki oczyszczające i zawsze denerwowało mnie wydobywanie ich z niewygodnych opakowań oraz to, że przynajmniej pierwsze trzy chusteczki były już wyschnięte.

Wszystkie trzy preparaty dobrze się u nas sprawdziły. Jednak najbardziej oczarowały mnie chusteczki, które bez wątpienia jeszcze nie raz kupie. Jeśli chcecie poznać więcej produktów FRANCODEX zapraszamy na stronę firmy.