Preparaty

Preparat Muscle Booster

Tobi jest już starszym psem, który z powodu zwyrodnień w kręgosłupie i problemów ze stawami ma ograniczony ruch. Naszą główną aktywnością są długie spacery i kąpiele w jeziorze. Raz na jakiś czas Tobiś pobiega za zabawką oraz z psimi kolegami, jednak tak ograniczona aktywność powoduje spadek masy mięśniowej. Gdy dowiedziałam się, że jest możliwość przetestowania preparatu Muscle Booster w ramach Top for Dog, bez wahania zgłosiłam się do testów.

Jest to pokarm uzupełniający na bazie hydrolizowanego białka z mięsa wołowego oraz suszonych jaj kurzych. Lekko strawne i dobrze wchłanialne białko o wysokiej wartości biologicznej dostarcza organizmowi psa wszystkie niezbędne aminokwasy, skutecznie wspomagając rozwój muskulatury i siły mięśniowej oraz skracając czas rekonwalescencji po chorobach przebiegających ze znacznym ubytkiem masy ciała. Tłuszcz jajeczny i niewielki dodatek wyselekcjonowanych węglowodanów zapewniają szybki zastrzyk energii i podnoszą wydajność organizmu psa w trakcie wysiłku.

Preparat dedykowany jest psom sportowym i pracującym, sukom hodowlanym w trakcie laktacji i późniejszego powrotu do optymalnej kondycji, zwierzętom w trakcie rekonwalescencji oraz po zabiegach ortopedycznych związanych z długim unieruchomieniem i spadkiem masy mięśniowej.

  • Skutecznie wspiera budowę masy mięśniowej
  • Podnosi siłę, wydajność i wytrzymałość mięśni
  • Minimalizuje powysiłkowe uszkodzenia mięśni
  • Wspomaga regenerację powysiłkową
  • Przyspiesza rekonwalescencję

Hydrolizat białka wołowego, proszek jajeczny, maltodekstryna, L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna, L-glutamina, L-arginina, Tauryna, witamina C (kwas askorbinowy), enzym Bromelaina, inulina (z cykorii), witamina B3 (niacyna), Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B12 (metylokobalamina).

Hydrolizowane białko wołowe białko mięsne pozyskane z europejskiej wołowiny. Hydrolizacja enzymatyczna białka zapewnia doskonałą przyswajalność, co minimalizuje ryzyko wystąpienia stanów katabolicznych nawet u zwierząt obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym. Jest źródłem wszystkich niezbędnych aminokwasów.

BCAA egzogenne aminokwasy rozgałęzione, niezbędne do rozwoju muskulatury i kształtowania sylwetki psa sportowego. Zwiększają wzrost włókien mięśniowych oraz skutecznie chronią je przed procesami katabolicznymi.

Tauryna aminokwas biogenny niebiałkowy o dużej aktywności biologicznej. Przyspiesza regenerację mięśni po treningu i nasila procesy anaboliczne, jednocześnie minimalizując katabolizm mięśni. Wzmacnia skurcz mięśnia sercowego.

Bromelaina enzym rozkładający białko, aktywnie wspierający organizm w jego trawieniu. Wykazuje działanie przeciwzapalne – hamuje działanie prostaglandyn prozapalnych, zmniejszając tym samym ból i opuchliznę po urazach sportowych oraz przyspiesza gojenie ran.

Sproszkowane jaja tłuszcz z żółtka jaja kurzego dostarcza energii ale również stanowi cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz fosfolipidów np. choliny mającej prozdrowotny wpływ na wątrobę. Białko jaja jest źródłem wartościowego białka.

Witaminy z grupy B biorą udział w przemianach metabolicznych prowadzących do powstania energii, w tym pozyskania energii z aminokwasów oraz wykorzystania glikogenu mięśniowego. Biorą udział w procesie tworzenia czerwonych krwinek i pozytywnie wpływają na transport tlenu do komórek. Przyczyniają się do właściwego funkcjonowania układu nerwowego.

Dawkowanie:

5-10g dziennie na każde 10kg masy ciała psa. Dawkę dobową należy podzielić na dwie porcje. W dni treningowe podawać rano i 30-45 minut po treningu. W dni bez treningów lub w trakcie rekonwalescencji podawać rano i wieczorem.

Sposób podania:

Preparat należy rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podawać w formie napoju lub wymieszać z mokrym pokarmem. Stosowanie preparatu zacząć od ¼ docelowej dawki i stopniowo zwiększać. Ze względu na wysoką zawartość białka i tłuszczu, psom z wrażliwym przewodem pokarmowym, chorobami trzustki, wątroby lub nerek preparat podawać po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Muscle Booster występuje w formie jasnobeżowego proszku, który dość ładnie pachnie. Da się wyczuć obecność jajek, może dlatego jest tak atrakcyjny dla psów? Produkt jest wcinany przez Tobiego bez żadnego problemu czy to w formie pitnej, czy z jedzeniem. Gdyby mógł to wcinałby go nawet na sucho.


Do opakowania dołączona jest miarka, dzięki której odmierzymy potrzebną ilość preparatu.

Nie znam produktu od firmy Game Dog, który byłby słabej jakości. To już czwarty preparat tej firmy, który używamy i cieszy się naszym uznaniem. Składniki są dobierane z najwyższą starannością i spełniają normy żywieniowe dla ludzi. Za 250g opakowanie Muscle Booster zapłacimy ok. 69zł, za opakowanie 500g zapłacimy ok. 119zł.

Preparat zaczęliśmy stosować zgodnie z wytycznymi producenta. Niestety ze względu na delikatny układ pokarmowy Tobiego nie obyło się bez biegunki. Odczekałam trochę i zmniejszyłam początkowe porcje preparatu, tak aby organizm Tobiego lepiej go przyjął. Po zmniejszeniu dawek obyło się bez rewolucji żołądkowych, dlatego powoli zaczęłam je zwiększać. Od około miesiąca jesteśmy już na docelowej dawce produktu. Ze względu na ograniczony ruch istniała obawa, że Tobi nie odbuduje masy mięśniowej lecz przytyje. Chcąc wspomóc proces odbudowy mięśni zapisałam Tobiego na bieżnię wodną, a w każdej wolnej chwili jeździliśmy nad jezioro i ćwiczyliśmy psi fitness.

Po około miesiącu przyjmowania preparatu oraz regularnych treningach Tobi schudł 2kg przy czym nabrał ładnej masy mięśniowej. Wzmocnione tylne łapki stają jakoś prościej, lepiej im się biega, a pies szybciej regeneruje się po wysiłku. Wcinamy kolejne opakowanie Muscle Booster i nie przestajemy ćwiczyć, bo widać naprawdę świetne efekty. Co prawda Tobi nie wygląda jak psi sportowiec, ale dla psa w jego wieku bardzo ważne jest zachowanie dobrej kondycji oraz regularna praca mięśni.

– Skutecznie wspiera budowę masy mięśniowej
– Wspomaga regenerację powysiłkową
– Przyspiesza rekonwalescencję
– Smakuje psu
– Łatwość podania


– W początkowej fazie podawania preparatu może powodować biegunki u psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym lub innych produktach GAME DOG Performance Nutrition, zapraszamy na ich stronę.

Testy były przeprowadzane w ramach konkursu TOP FOR DOG! Dziękujemy za taką możliwość 🙂 Zapraszamy na stronę TOP FOR DOG i zapoznanie się z recenzjami innych ambasadorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − osiem =