Preparaty

Preparat AniFlexi HA

Jeśli jesteście opiekunami psiego sportowca, seniora lub szczeniaka w fazie wzrostu i szukacie preparatu, który wspomoże pracę stawów, ta recenzja jest dla Was. Przybliżymy Wam działanie AniFlexi HA od GAME DOG Performance Nutrition.

To pokarm uzupełniający dla psów, wspomagający syntezę, regenerację i prawidłowe funkcjonowanie stawów. Zalecany jest szczególnie dla zwierząt z dolegliwościami powodowanymi zwyrodnieniowymi zaburzeniami układu ruchowego oraz dla psów młodych w okresie intensywnego wzrostu, u których mogą wystąpić nieprawidłowości w rozwoju chrząstek stawowych.

– Dysplazja stawów

– Zwyrodnienia stawów i kręgosłupa (spondyloza)

– Zaburzenia rozwoju szkieletu u szczeniąt

– Zapadanie tchawicy

– Wypadająca rzepka

– Profilaktyczne wsparcie stawów

– Hamuje postępowanie zwyrodnień w stawach i kręgosłupie

– Zmniejsza dolegliwości bólowe

– Poprawia ruchomość i elastyczność stawów

– Odżywia tkanki chrzęstne w organizmie

– Łagodzi objawy zapadania tchawicy

Hydrolizowane białko kolagenowe (wołowe), siarczan glukozaminy (z morskich skorupiaków), siarczan chondroityny (wołowy), hialuronian sodu, metylosulfonylometan (MSM), witamina C (kwas L-askorbinowy).

Hydrolizowany kolagen – podstawowe białko budujące chrząstki stawowe, ścięgna i więzadła. Kolagen wspomaga prawidłowy rozwój, odżywia i regeneruje stawy oraz pozostałe tkanki łączne w organizmie. Suplementowany przy zwyrodnieniach stawów poprawia ich ruchomość i elastyczność, widocznie zmniejsza również dolegliwości bólowe.

Kwas hialuronowy – glikozaminoglikan, powszechnie występuje w organizmach zwierząt, w szczególności w mazi stawowej. Zapewnia prawidłową lepkość i sprężystość płynu maziowego w torebce stawowej, zwiększa elastyczność stawu i poprawia sprawność ruchową.

MSM – związek siarki i podstawowy budulec tkanki łącznej w organizmie. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów, przyspiesza regenerację, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Glukozamina – Sprzyja regeneracji chrząstek i prawidłowemu funkcjonowaniu stawów. Powoduje zwiększenie ilości mazi w torebce stawowej, co znacznie ogranicza dolegliwości bólowe zwierzęcia i ułatwia poruszanie się.

Chondroityna – Likwiduje tarcia pomiędzy stykającymi się, ruchomymi elementami stawów, spowalnia ich zużycie i zwiększa odporność tkanki chrzęstnej na nacisk

Witamina C – niezbędna do syntezy kolagenu i przeciwdziała jego degeneracji w organizmie.

Ważne jest, aby preparaty, które podajemy naszemu psu były dla niego bezpieczne i dobre jakościowo. Wiedzieliście, że wszystkie substancje obecne w AniFlexi HA charakteryzują się najwyższą jakością i spełniają normy żywieniowe dla ludzi (ang. Human Grade)?

Kolorowy, nowoczesny design na niewielkim plastikowym słoiczku wygląda naprawdę fajnie. Dzięki zakręcanemu wieczku i pochłaniaczowi wilgoci produkt zachowuje swoje wartości i kształt. Opakowanie mieści 80 tabletek.

Niewielkie, owalne, 2cm tabletki w beżowym kolorze. Tabletki nie brudzą rąk i mają delikatny, prawie niewyczuwalny zapach.

1 tabletka dziennie na 15kg masy ciała psa. Psy o masie ciała poniżej 10kg – 1/2 tabletki dziennie. Profilaktycznie: 1 tabletka na 30kg masy ciała psa

Tabletki można podawać z jedzeniem lub bezpośrednio do pyska. Tobi bardzo chętnie wcinał tabletki, traktując je jak pyszny smakołyk.

Produkty firmy Gamedog są nam dobrze znane. Przed zastosowaniem tabletek AniFlexi HA, Tobi przyjmował AniFlexi +. Odnoszę wrażenie, że oba preparaty działają tak samo. Nie zauważyłam różnicy w psim zachowaniu po przejściu na tabletki. Obyło się bez problemów żołądkowych, śmierdzących bąków czy zmiany konsystencji kupy. Preparat jest bardzo dobrze przyswajalny. Zarówno AniFlexi+ jak i AniFlexi HA dobrze wspomagają pracę psich stawów i zmniejszają dolegliwości bólowe. Zanim zaczęliśmy przyjmować produkty od GAME DOG mieliśmy duże problemy ze wstawaniem. Po wysiłku Tobiemu drżały łapy, a niekiedy zdarzały się także kulawizny.

Jedyną różnicę jaką zauważyłam to sposób podawania preparatu. Gdy byliśmy stale w domu, rozrabianie proszku AniFlexi + nie stanowiło dla nas problemu. Rozrabiałam z wodą lub mieszałam z karmą i pies zjadał. Tabletki AniFlexi HA są świetnym rozwiązaniem w czasie wyjazdów. Nie trzeba nic rozrabiać, wystarczy otworzyć opakowanie i podać tabletkę psu. Jeśli nasz pies nie zje samej tabletki, można dodać ją do karmy lub dać ze smakołykiem. Tak jak wspomniałam wyżej, Tobi wcinał te tabletki w locie. Nic się nie stało, gdy zapomniałam podać ich rano z jedzeniem, bo mógł je zjeść pomiędzy kąpielami w jeziorze lub na leśnym spacerze.

Jeśli szukacie preparatu, który rzeczywiście działa i będzie hamował postępowanie zwyrodnień w stawach i kręgosłupie, zmniejszy dolegliwości bólowe oraz poprawi ruchomość i elastyczność stawów to warto zastanowić się nad zakupem jednego z preparatów AniFlexi. Do Was należy podjęcie decyzji co lepiej sprawdzi się u Waszego psa, proszek czy tabletki.

Opakowanie 80 tabletek wystarczyło nam na  ponad miesiąc.

Jakość produktu jest naprawdę świetna. Przetestowałam już wiele preparatów na stawy, jest to jeden z preparatów, który rzeczywiście działa, a jego cena nie zrujnuje naszego portfela. Za opakowanie zawierające 80 tabletek zapłacimy ok. 75zł.

Preparat możecie kupić tutaj: AniFlexi HA

+ certyfikat Human Grade
+ poprawia ruchomość i elastyczność stawów
+ zmniejsza dolegliwości bólowe
+ forma tabletek dobra na wyjazdy
+ nie brudzi rąk i nie śmierdzi
+ niewielka cena

– brak większych opakowań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 10 =