Zabawki

PitchDog -Rugby

Dobra zabawa to podstawa! Moje psy uwielbiają się bawić, a Wasze? W Top 5 zabawkach każdego z nich znajduje się piłka. Dlatego bardzo chciałam sprawdzić jak spisze się u nas Pitch Dog od Canagan Shop.

Wykonanie

Pitch Dog -Sport Ball to zabawka w kształcie piłki do rugby. Wykonana jest z wodoodpornego, miękkiego materiału, który jest bezpieczny dla psich zębów i dziąseł.

Magiczne moce

Pitch Dog nie tylko dobrze się odbija, uciekając przed psem w różne strony, ale także pływa i lata. Jest to zabawka, która bez wątpienia ma wiele zastosowań. Nadaje się do zabaw nad wodą i na lądzie. Powinna zaspokoić potrzeby psiego pływaka lub miłośnika pogoni.

Bezpieczeństwo

Zabawka Pitch Dog wykonana jest z nietoksycznego materiału, podobnego do Pullera, co oznacza, że jest ona bezpieczna na psich zębów i dziąseł. Jeśli przez przypadek pies połknie drobinkę zabawki, to wyleci ona druga stroną, nie mając niekorzystnego wpływu na układ pokarmowy. Myślę, że pies naprawdę musiałby się napracować nad zabawką, aby odgryźć jej kawałek. Pamiętajmy, aby do tego nie dopuszczać i nie zostawiać psa samego z piłką. Podczas zabawy w materiale zostają dziurki po psich zębach, jednak nie wpływa to na jakość jej użytkowania.

Czystość

Pitch Dog jest zabawką wodoodporną, dlatego też nie nasiąka wodą. Może się jednak ubrudzić piaskiem lub błotem, jednak jego czyszczenie jest bardzo proste. Wystarczy trochę wody z płynem do naczyń, aby doprowadzić zabawkę do porządku. Z czasem w dziurkach po zębach może gromadzić się więcej brudu, co będzie wymagało od nas dokładniejszego jej czyszczenia.

Dostępne kolory

Pitch Dog występuje w czterech jaskrawych kolorach, które są świetnie zauważalne w trawie, piachu czy wodzie. Możemy go kupić w kolorze: niebieskim, zielonym, pomarańczowym i czerwonym.

Dostępne wielkości

Tak naprawdę to jedyny minus Pitch Doga. Występuje on tylko w jednej wielkości, co może utrudniać zabawę mniejszym psiakom. Jego wielkość to ok. 14cm długości i ok. 9cm średnicy. Waży ok. 120g.

Cena

Pitch Doga kupicie za 50zł.

Nasze wrażenia

Dlatego, że posiadam zarówno małe, jak i duże psiaki, mogłam zauważyć różnice w sposobie ich zabawy. Dla Tobiego i Reszki Pitch Dog był świetną piłką do aportowania i wyławiania z wody. Reszka wracając z zabawką, ciumkała ją w paszczy wydając przy tym śmieszne dźwięki. Tobi łapał rugby w locie swoją dużą paszczą, natomiast małe dziewczyny bawiły się całkowicie inaczej. Pogoń za samą piłką była dla nich super przeżyciem. Uciekający i odbijający się na różne strony Pitch Dog był niezwykle atrakcyjny. Problem pojawiał się, gdy maluchy dogoniły piłę i trzeba było ją złapać w zęby. Piłka jest dość duża, wiec nie było opcji złapania jej całej. Dziewczyny zazwyczaj łapały za jej końcówkę lub próbowały toczyć ją pyskiem, zdarzyło się, że zrezygnowały z przyniesienia zabawki. Myślę, że super sprawą byłoby stworzenie tak fajnej zabawki w kilku rozmiarach, aby każdy psiak mógł pobiegać z nią w pysku i aby zabawa nią była komfortowa.

Plusy:

– bezpieczne dla psich zębów i dziąseł
– występuje w kilku kolorach
– ma wiele zastosowań
– łatwo się czyści

Minusy:

– występuje tylko w jednym rozmiarze, zabawa nim może stanowić problem dla mniejszych psiaków

Piłki Pitch Dog Rugby kupicie: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + dziewiętnaście =