Akcesoria

Meblo-klatka od A&T Dogs

A gdyby tak połączyć wszystkie zalety kennel klatki z pięknym wyglądem, który rozpromieni wnętrze naszego domu? Marzenie, co nie? Znalazłam idealne rozwiązanie dla wielbicieli kenneli i pięknych wnętrz! To meblo-klatki od A&T Dogs, które swoim wyglądem zapierają dech w piersiach.

Zanim przekażę Wam moją opinię na temat testowanej meblo-klatki od A&TDogs, dowiecie się jakie są ogólne zalety korzystania z kennel klatki.

Każdy szczeniak będący u mnie w domu tymczasowym jest uczony przebywania w klatce. Wprowadzenie kennel klatki nie tylko zapobiega niszczeniu otoczenia, ale także zabezpiecza psa przed ewentualnymi zranieniami podczas nieobecności opiekuna.

Prawidłowo wprowadzona kennel klatka staje się bezpiecznym azylem, w którym można odpocząć czy zjeść ulubiony smakołyk. Staje się także pomocna przy psach lękowych podczas burzy lub wybuchu fajerwerków.

Odpowiednio przeprowadzony trening klatkowy sprawia, że pies pozostawiony w klatce wycisza się i odpoczywa.  Przyzwyczajenie psa do odpoczynku,  może pomóc w przypadku lęku separacyjnego.

Podczas podróży nie wyobrażam sobie, aby mój pies swobodnie przechodził między siedzeniami lub siedział w bagażniku wraz z luźno położonymi walizkami. Jest to niebezpieczne zarówno dla pasażerów, jak i samego psa. Tobi od początku jeździ w kennel klatce, która oddziela go od bagaży, a w razie hamowania zabezpiecza przed wypadnięciem przez szybę.

Firmę tworzymy w duecie ojciec z synem, od zawsze łączyło nas zainteresowanie wystrojem wnętrz oraz wspólna sympatia dla zwierząt.

Pierwszą klatkę wykonaliśmy do własnego domu, ponieważ nasz metalowy kennel straszył, a na Polskich stronach nie znaleźliśmy odpowiedniego rozwiązania. Nasza pierwsza meblo-klatka spotkała się ona ze sporym zainteresowaniem znajomych, którzy chcieli zastąpić Swoje metalowe kennele na coś bardziej estetycznego.

Pomogło nam to podjąć decyzje o rozpoczęciu prac nad stroną i rozwijaniu dotychczasowych projektów tak, aby dostarczyć zainteresowanym piękną alternatywę dla metalowych klatek.

Tworzymy również meble, przykładowe projekty można zobaczyć na naszej stronie www.alluredecor.pl

 

Klient może samodzielnie zdecydować jak ma wyglądać jego klatka. Decyduje o jej wielkości, kolorze, doborze materiałów, rodzaju zamontowanych drzwi, a także wykończeniu. Dla Tobiego została wykonana duża, pojedyncza klatka o wymiarach wewnętrznych: 106x68x80 cm. Dół klatki jest w kolorze morskim postarzanym natomiast dach w kolorze brązowym postarzanym. Zdecydowaliśmy się na przesuwne drzwi, które zajmują mniej miejsca.

Gdy musimy ustalać tyle szczegółów ze sprzedawcą, bardzo ważny jest dobry kontakt. Osobiście, jestem zadowolona z rozmów z firmą. Panowie z A&T Dogs są przede wszystkim bardzo sympatyczni, pomysłowi i otwarci na sugestie klienta. Od razu dostałam informacje, kiedy ruszyły prace nad moją klatką i w jakim terminie mogę się jej spodziewać. Meblo-klatka przyszła do nas zgodnie z obiecanym terminem.

Już same zdjęcia pokazują jak solidnie wykonana jest meblo-klatka. Do jej produkcji użyto naturalnego drewna świerkowego, a nie sklejki. Klatkę pomalowano farbą wodno-rozpuszczalną, która jest bezpieczna dla naszego pupila. Natomiast zawiasy oraz zamki dobierane są indywidualnie w zależności od wielkości i koloru meblo-klatki, tak aby były trwałe. Mocne, powoskowane stalowe druty zamocowane w drewnie na ok. 4cm, zabezpieczają przed ucieczką. Mimo ciągnięcia ich z całej siły nie udało się ich wygiąć. Na spodzie klatki zamontowana jest odporna na zadrapania podłoga antypoślizgowa. Prześwietlając klatkę wzdłuż i wszerz zapytałam nawet o użyte do montażu śruby. Są wykonane ze stali hartowanej i dodatkowo ocynkowane, co chroni przed korozją.

Meblo-klatkę dość łatwo jest utrzymać w czystości. Górę klatki przecieram ściereczką z preparatem do drewna, natomiast antypoślizgową podłogę odkurzam i przemywam szmatką z odrobiną płynu. Bez problemu można wysłać psa do klatki po deszczowym spacerze. Piach i błoto wyschną, odpadną, a my szybciutko wszystko odkurzymy lub zamieciemy.

Meblo-klatka nadaje się tak naprawdę dla każdego psa. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar oraz nauczyć psa przebywania w klatce, tak aby była to dla niego przyjemność, a nie kara. Poniżej znajdziecie poradę jak prawidłowo przyzwyczaić psa do klatki.

  1. Stwórz przytulne lokum. Ustaw klatkę w pokoju, w którym psiak często przebywa. Może to być jakiś ustronny kąt, z którego ma dobry punkt obserwacyjny. Wyłóż klatkę ulubionym posłaniem lub kocykiem.
  2. Zapoznaj psa z klatką poprzez umieszczanie w niej ukochanych smakołyków lub zabawek. Postaraj się, aby wchodził tam chętnie, nie zmuszaj!
  3. Jeśli pies jest już trochę oswojony z klatką, spróbuj podać mu w niej bardziej czasochłonny przysmak np. gryzaka lub wypełnionego konga.
  4. Gdy pies bez stresu zajmuje się pałaszowaniem gryzaka możesz na chwilę zamknąć drzwi klatki. Powtarzaj tą czynność kilka razy, wydłużając czas.
  5. Jeśli pies nie zwraca uwagi na zamknięte drzwi, spróbuj pozostawić go tam dłużej i na chwilę wyjść.
  6. Nie reaguj na piszczenie psa pozostawionego w klatce. Poczekaj, aż się wyciszy i dopiero wtedy otwórz drzwiczki. Otwieranie drzwiczek podczas, gdy pies jest pobudzony i wokalizuje, sprawi, że nauczy się, że takie zachowanie przynosi mu korzyści.
  7. Stopniowo wydłużaj czas przebywania psa w klatce. Spaceruj po domu wykonując codzienne czynności, wyjdź na chwilę do sklepu.
  8. Nigdy nie zamykaj psa za karę w klatce.

Jak już wyżej wspomniałam, meblo-klatki są wykonane bardzo solidnie,  z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Jest to po prostu rękodzieło! Biorąc pod uwagę, że meblo-klatka przetrwa więcej czasu niż moje sklejkowe meble ze znanej sieciówki, nie dziwi mnie jej cena. Oczywiście jest uzależniona od wielu czynników tj. wielkość,  wybór materiałów, rodzaj drzwi itp. Koszt klatki dla jednego psa wacha się od około 1520zł do 2900zł. Za klatkę dla dwóch psów możemy zapłacić od 2800zł do około 4000zł.

Gdy klatka zawitała w nasze skromne progi pomyślałam, że nawet ja nie mam tak ładnych mebli. Większość ze sklejki, jak we wszystkich domach pełno. Gdzie postawić takie cudo i czy się w ogóle zmieści?  Zmieściło się i od tamtej pory cieszy moje oczy. A co na to wszystko pies? Tobi jest przyzwyczajony do kennel klatki ponieważ zawsze w niej podróżuje, dodatkowo spędza w niej czas podczas sylwestra i po operacjach. Jednak do tej pory na stałe w naszym domu klatka nie zagościła. Dzień po przyjechaniu meblo-klatki, Tobi zaczął się nią interesować. Wąchał, wchodził, chciał nawet leżeć, ale było trochę niewygodnie. Twarda podłoga antypoślizgowa przy jego problemach ze stawami nie była najlepsza. Niestety nie miałam legowiska, które zmieściłoby się do klatki, więc w ruch poszły koce. Uff trochę wygodniej i jakby przytulniej. Po ulokowaniu kocyków Tobi leżał trochę w klatce, później przechodził spowrotem na legowisko.

Dopiero zamówienie legowiska dopasowanego do klatki było strzałem w dziesiątkę. Wygodne legowisko w klatce, która pełni rolę azylu, to było to czego Tobi potrzebuje. Teraz wieczorami, gdy oglądamy z Marcinem telewizję, a Tobi chce odpocząć i uniknąć migania ekranu, ucieka do klatki. Ostatnio podczas burzy także wskoczył do klatki i o dziwo był spokojniejszy niż w zwykłym kennelu przykrytym kocem. Może drewno trochę wygłusza straszne, burzowe odgłosy? Tego nie wiem. Z klatki zadowolony jest nie tylko pies. Jak sama nazwa wskazuje jest to meblo-klatka, dlatego wykorzystałam ją trochę do swoich celów. Teraz na klatce swoje miejsce znalazł kwiatek oraz koszyki z naszymi rzeczami.  Zobaczylibyście zdziwioną minę gości,  którzy nie wiedzieli, że tworzy się takie cuda dla psów.

                  

+ piękne i solidne wykonanie
+ łatwo utrzymać w czystości
+ miły kontakt z firmą
+ spełnia funkcje klatki oraz dodatkowego mebla
+ podoba się psu i gościom

– na tą chwilę nie znaleziono

Wpadajcie na stronę firmy, znajdziecie tam nie tylko piękne meblo-klatki, ale także legowiska. Zapraszamy!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =