Akcesoria

Mata i kamizelka chłodząca HyperKewl

Lato w tym roku rozpoczęło się znacznie wcześniej. Majowe 30 stopni zaskoczyło nie tylko mnie, ale także moje psy.  Aby móc się schłodzić koniecznie muszą mieć dostęp do zimnych kafelek i wiatraka. Świetnym rozwiązaniem okazały się także mata i kamizelka chłodząca HyperKewl.

Zarówno mata, jak i kamizelka chłodząca – zrobione są w technologii HyperKewl, dzięki której jej materiał potrafi absorbować i magazynować wodę. Wykorzystując efekt parowania, chłodzi i zmniejsza ryzyko odwodnienia. Maty jak i kamizelki są wytrzymałe, nietoksyczne i nadają się do wielokrotnego użytku.

Technologia HyperKewl wykorzystuje unikalną chemię polimerów i specjalną technikę wielowarstwowego tkania włókien, żeby osiągnąć efekt szybkiego wchłaniania i jednocześnie stabilnego magazynowania wody w tkaninie. Prosta i efektywna technologia działa na zasadzie połączenia wody z materiałem HyperKewl, który stopniowo uwalnia wodę poprzez zwiększone odparowanie, które zapewnia formuła chemiczna tkaniny.

Aby kamizelka lub mata zaczęła działać, wystarczy namoczyć ją przez 1-2 minuty w słodkiej, zimnej wodzie, odcisnąć nadmiar lecz nie wyżymać. Efekt chłodzenia odczuwalny jest przez ok. 8 – 10 godzin. Po upływie tego czasu można ponownie namoczyć kamizelkę lub matę, aby dalej spełniała swoje zadanie.

Namoczona w zlewie.
Namoczona w jeziorze.

Mata chłodząca HyperKewl jest bardzo lekka i nie zajmuje wiele miejsca w plecaku. Możemy zabrać ją ze sobą wszędzie. Po odciśnięciu nadmiaru wody nic z niej nie cieknie, dlatego śmiało możemy ją rozłożyć w domu na różnego rodzaju powierzchniach od kafelek po panele.

Mata bardzo dobrze sprawdza się także na dworze. W porównaniu z matami chłodzącymi zawierającymi w środku żel, nie pęcznieje i nie gromadzi się w niej powietrze, gdy jest narażona na działanie promieni słonecznych.  Trzeba przyznać, że rzeczywiście ma bardzo długi czas chłodzenia. Bez problemu towarzyszyła nam cały dzień podczas pobytu nad jeziorem oraz odpoczynku na działce. Zaczęła przysychać dopiero kolejnego dnia.

Według mnie kamizelka HyperKewl jest hitem! Po odciśnięciu nadmiaru wody nic z niej nie cieknie, dlatego jest lekka i bardzo ładnie trzyma się na psie. Dzięki rzepom możemy ją dopasować do ciała naszego pupila, tak aby było mu wygodnie. Podczas biegów i zabaw, kamizelka nie przesuwa się i nie powoduje dyskomfortu. Nie straszne jest jej także tarzanie się w piachu! Piach nie wbija się w materiał, wystarczy ją kilka razy strzepnąć i jest czysta.  Jedynie ludzie dziwnie patrzą się na psa ubranego w środku lata.  😀

Kamizelka HyperKewl sprawdzi się także nad wodą. Gdy nasz pies pływa, warto go raz na jakiś czas zaprosić do siebie, aby wycisnąć nadmiar wody z kamizelki. Unikniemy wtedy przesuwania się i nadmiernego ciężaru.

Aby odpowiednio dobrać kamizelkę dla naszego psa, musimy go zmierzyć. Przede wszystkim zmierzmy obwód psa w kłębie oraz długość jego pleców. Dzięki posiadanym wymiarom oraz tabeli na stronie sklepu Ha3o, bez większego problemu wybierzemy odpowiedni rozmiar.

Maty jak i kamizelki HyperKewl występują w dwóch kolorach (niebieskim i srebrnym) oraz wielu rozmiarach: XS, S, M, L, XL, XXL. Dzięki tak szerokiemu wyborowi rozmiarów na pewno znajdziemy idealny dla naszego psa.

Należy pamiętać, że produkty chłodzące, wykonane w technologii HyperKewl, należy prać wyłącznie ręcznie w ciepłej wodzie, przy użyciu lekkich detergentów (np. mydła). Po praniu musimy odcisnąć nadmiar wody oraz pozostawić do całkowitego wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Nie należy korzystać z proszku do prania oraz z płynów zmiękczających, ponieważ produkty tego typu niszczą właściwości chemiczne tkaniny i obniżają właściwości chłodzące. Matę chłodzącą prałam tylko trzy razy, po pobycie w lesie, gdzie wybrudziła się ziemią i ściółką. Kamizelkę piorę trochę częściej, ponieważ kąpiel psa w różnych, nie do końca czystych zbiornikach wodnych powoduje, że kamizelka niezbyt ładnie pachnie.

Zarówno mata jak i kamizelka HyperKewl, są produktami bardzo wysokiej jakości. Widać, że zostały starannie wykonane, przy użyciu najlepszych materiałów. Nie ma tu mowy o wychodzącej nitce, czy innych niedociągnięciach. Przy pierwszym kontakcie zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie. Każde kolejne spotkanie z matą i kamizelką, utwierdzało mnie w przekonaniu, że działają i są trwałe. Psy od razu wiedziały, że warto leżeć na macie i że jest ona fajna, bo chłodzi. Mata towarzyszy nam w domu, w podróży samochodem (rozłożona w transporterze), podczas wycieczek do lasu i nad jezioro. Mimo tego, że leży na różnych powierzchniach i czasami jest poprawiana przez psa pazurkami, nie uległa zniszczeniu.

Kamizelka sprawdziła się u nas równie dobrze, jednak musiałam do niej przekonać psa. Tobi nie wiedział, dlaczego ubieram go latem i co ma na sobie. Gdy zobaczył, że kamizelka przyjemnie chłodzi, zaakceptował ją. Kamizelka towarzyszy nam głownie na popołudniowych spacerach, gdy na dworze jest bardzo ciepło oraz na wyjazdach.  Zdarzyło się, że Tobi miał ją na sobie także w domu, gdy temperatury przekraczały 30 stopni.

Tak jak już wyżej wspomniałam, produkty HyperKewl są wykonane bardzo starannie przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Kamizelka i mata służą nam już ponad rok i nadal są w świetnym stanie!

Cena maty wacha się od 127zł do 238zł w zależności od rozmiaru (XS, S, M, L, XL, XXL)

Cena kamizelki wacha się od 144zł do 229zł w zależności od rozmiaru (XS, S, M, L, XL, XXL)

–  długi czas chłodzenia
–  trwałość
–  duży wybór rozmiarów
–  chłodzi bez użycia zamrażarki
–  nie puchnie leżąc na słońcu
–  łatwo utrzymać w czystości

– nie znaleziono

Produkty HyperKewl możecie kupić w Haudi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =