Zabawki

Liker Lumi

Zabawka, która dobrze lata, unosi się na wodzie, nadaje się do przeciągania i jeszcze świeci? Znacie taką? Ja znam! Jest to Liker Lumi, który poznaliśmy dzięki Top For Dog.

Lekka, sprężysta i miła w dotyku, pomarańczowa piłeczka, którą pokochał nie jeden pies. Zawieszona  na sznurku, który pod wpływem promieni słonecznych zaczyna świecić, dzięki czemu łatwiej jest ją znaleźć podczas nocnych zabaw.

Liker Lumi wykonany jest z polimerowego tworzywa, dzięki czemu jest bezpieczny dla psich zębów i dziąseł. Mimo intensywnego gryzienia nie kruszy się i nie tworzą się na nim ostre krawędzie.

Liker Lumi idealnie sprawdza się podczas aportowania na lądzie i w wodzie. Może służyć także do przeciągania się z człowiekiem lub psim kumplem. Pamiętajmy jednak, aby nie zostawiać psa samego z zabawką, ponieważ nie jest ona przeznaczona do długotrwałego żucia.

Liker Lumi sprawdzi się idealnie zarówno u małych, średnich jak i dużych psów. Występuje w trzech wielkościach:
– S – o średnicy  5cm (dla małych psów)
– M – o średnicy 7cm (dla średnich psów)
– L – o średnicy  9cm (dla dużych psów)

Do testów otrzymaliśmy trzy wielkości Likera. Chciałam sprawdzić jaki rozmiar idealnie sprawdzi się u Pchełki, Mopsi i Tobiego. Okazało się, że dziewczyny bawią się tylko najmniejszym Likerem, a Tobi upodobał sobie rozmiar L. Piłka o średnicy 7cm, którą wybrałam dla Mopsi niestety okazała się dla niej za duża. Mopełka nie mogła jej zmieścić w pyszczku, a ciągnięcie tak dużej piłki na sznurku, okazało się prawie niemożliwe. Dlatego mam w planach kupienie drugiej S-ki, tak aby każda z dziewczyn miała swojego prywatnego Likera Lumi.

Jak dobrze wiecie, żadna zabawka nie jest niezniszczalna, ale odpowiednio dobrana do wielkości i temperamentu naszego psiaka może towarzyszyć nam długo. Moje psy są dość delikatne dla swoich zabawek, nie gryzą ich zbyt intensywnie, a przeciągając się nie szarpią niczym piranie. Mimo to ślady zębów na Likerze zostały, a sznurek zaczął się rozwiązywać. Czy stanowi to dla mnie jakiś problem? Nie. Liker jest stworzony z takiego tworzywa, że mają prawo robić się w nim dziurki, a rozwiązany sznurek można z powrotem zawiązać. Najważniejsza dla mnie jest dobra zabawa moich psów, a tego z Likerem Lumi doświadczyły na pewno.

Czyszczenie takiego rodzaju zabawek to bajka! Po panierowaniu nad Wisłą wystarczyło wypłukać Likera w wodzie. Jeśli ubrudzimy sznurek, można go przemyć wodą z mydłem. Wszystko schodzi szybciutko i bez większego wysiłku.

Ceny Likera Lumi różnią się w zależności od jego wielkości:

– Liker Lumi S – ok. 32zł
– Liker Lumi M – ok. 47zł
– Liker Lumi L – ok. 60zł

Odkąd Liker Lumi przekroczył próg naszego domu, byłam pewna, że psom się spodoba. Pierwsze zabawy w ogrodzie potwierdziły to! Liker stał się tak zwanym must have podczas każdej podróży. Jeździł z nami nad Wisłę i nad jezioro, gdzie umilał wodne zabawy i wzbudzał zachwyt w obcych psiakach. Musieliśmy pilnować, aby piłki wróciły z nami do domu! Pamiętam pierwszą noc po wodnych zabawach, sznurki od Likera Lumi zostały tak naświetlone, że świeciły bardzo intensywnie. Prawie zeszłam na zawał, gdy przechodziłam po ciemku do łazienki i na nie stanęłam. Przez chwilę myślałam, że to jakieś świecące węże! Wyobraźcie sobie tylko moją przerażoną minę! Jednak Liker Lumi nie jest taki straszny, a funkcja świecącego sznurka bardzo ułatwia odnalezienie go wieczorem w trawie.

Osobiście jestem wielką fanką Pullerów i Likerów. Są to zabawki lekkie, bezpieczne i wszechstronne. Widać, że psy uwielbiają się nimi bawić i to jest dla mnie najważniejsze. W swojej kolekcji mamy już kilka rozmiarów Pullera, zwykłe Likery i Likery Lumi. Myślę, że Liker może stać się ulubioną zabawką każdego psa jeśli odpowiednio dobierzemy jego rozmiar.

+ lekka i sprężysta piłka
+ bezpieczna dla psich zębów i dziąseł
+ świecący sznurek
+ łatwo utrzymać w czystości
+ wszechstronna (lata, pływa, można się przeciągać)

– rozwiązujący się sznurek

Jeśli chcecie poznać więcej rodzajów Likera lub Pullera zapraszamy na stronę producenta.

Takie fajne zabawki możecie kupić także u nas w sklepie -> Haudi.pl 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 4 =