Zabawki

Lickimat Splash

Jeśli Twój pies nie przepada za kąpielą, czas mu ją umilić. Poznaj Lickimat Splash, którą możesz uzupełnić przepysznym jedzeniem, aby zająć swojego pupila podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Jest to mata do lizania w kształcie wklęsłego okręgu o wymiarach 5 x 19 cm. Wykonana została z silikonu. Znajdują się w niej niewielkie krzyżyki pomiędzy, które możemy rozsmarować mokry przysmak. Mata posiada przyssawkę, dzięki której możemy ją przyczepić pod prysznicem lub w wannie.

– uspokaja i wycisza
– poprzez lizanie działa kojąco na zwierzę
– nie przekarmia zwierzaka
– zwiększa uczucie smaku, pozwalając cieszyć się niewielką ilością jedzenia
– stymuluje produkcję śliny pomagając oczyścić język, zęby i dziąsła

Lickimat Splash mocujemy do czystych i gładkich powierzchni. Jeśli występuje problem z przymocowaniem, możemy delikatnie zwilżyć przyssawkę. Osoby posiadające chropowate lub nieregularne płytki pod prysznicem, niestety mogą zapomnieć o przymocowaniu maty. Próbowałam ją przyczepić do takich powierzchni i nie dało rady.

Lickimat Splash czyści się bardzo łatwo za pomocą wody z płynem do naczyń. Jeśli resztki jedzenia utkną pomiędzy krzyżykami, można potraktować je szczoteczką. Można ją myć także w zmywarce.

Lickimat Splash występuje w trzech kolorach: niebieskim, pomarańczowym i zielonym.

Najlepiej sprawdzają się produkty mokre, półpłynne. Takie, które łatwo rozsmarować. Mogą to być ulubione puszki Twojego psa (o ile nie są zbitą mielonką), różnego rodzaju serki, gerberki, pasty orzechowe lub psie pasztety.

Do LickiMat Splash nie włożymy suchych smakołyków, ponieważ z niej wypadną.

Nie kąpie psów zbyt często, ale jak już wybieramy się pod prysznic to chcę, aby kojarzyły go dobrze. Dobre skojarzenie z prysznicem ułatwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. A z Lickimat Splash nawet zwykłe mycie łapek po spacerze może stać się przyjemniejsze. Testy przypadły akurat na okres, w którym przybyła do nas Reszka. Uczenie szczeniaka grzecznego czekania pod prysznicem jest niezwykle ważne. Nie wyobrażam sobie mieć prawie 40kg psa, którego siłą musiałabym zaciągać do łazienki. Przy moich niewielkich gabarytach i sile dużego psa jest to awykonalne.  Reszka bardzo polubiła się z lickimatą, od razu zrozumiała do czego służy. A polewanie jej wodą podczas lizania nie wywarło na niej żadnego wrażenia, najważniejsze było jedzenie. Tak jak Wam wyżej napisałam, do uzupełniania Lickimat Splash warto wybierać produkty mokre, półpłynne. Takie, które dobrze będą do niej przylegać, nie będą spływać lub odpadać. Początkowe próby rozpoczęłam ze zbyt „twardą” mokrą karmą. Rozsmarowanie jej nie było aż takim problemem. Problem powstał gdy przyczepiłam matę pod prysznicem, a karma zaczęła odpadać i zapychać odpływ. Dlatego nie popełniajcie mojego błędu i wybierajcie produkty mądrze 😀 U nas najlepiej sprawdziły się wszelkiego rodzaju pasztety, gęste gerberki, a także pasta z orzechów od Rogy. Im lepiej jedzenie się trzyma, tym dłużej zajmiemy nim psa.

– zajmuje psa na dłużej
– tworzy pozytywne skojarzenie z kąpielą
– dba o czystość języka, zębów i dziąseł
– wycisza

– niekiedy można mieć problemy z przymocowaniem

Lickimat Splash oraz wiele innych świetnych, psich gadżetów znajdziecie w sklepie ofiufiu.pl 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + dwanaście =