Inne

Legowisko MagnetiCare

Ostatnio mieliśmy przyjemność poznać legowisko, które zadba nie tylko o komfortowy sen Twojego psa. Mowa tutaj o legowisku MagnetiCare, które dzięki swoim wyjątkowym właściwościom utrzymuje Twojego zwierzaka  w dobrej kondycji oraz zdrowiu. Co je wyróżnia spośród innych legowisk dostępnych na rynku? Zobaczcie sami.

czyli terapia stałym polem magnetycznym o unikalnych parametrach. W legowiskach MagnetiCare znajdują się niewielkie generatory magnetyczne, które odpowiadają za jego prozdrowotne właściwości. MMS Therapy wpływa korzystnie na działanie układu krążenia, limfatycznego oraz nerwowego. Łagodzi dolegliwości bólowe. Stanowi wsparcie dla leczenia farmakologicznego oraz przynosi ulgę w trakcie rekonwalescencji. Jest też idealnym wsparciem w profilaktyce zdrowotnej dla psów w każdym wieku, w tym także psów sportowych. (W legowisku w kształcie sofy znajduje się 6 generatorów magnetycznych.)

legowiska MagnetiCare wyposażone są w piankę termowrażliwą VISCO, która dopasowuje się do kształtu ciała, zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, pozwala na rozluźnienie mięśni, usprawnia krążenie oraz wykazuje działanie przeciwodleżynowe.

wierzchnia warstwa legowiska wykonana jest z grubej i wytrzymałej tkaniny poliestrowej. Jest odporna na zadrapania i inne mechaniczne uszkodzenia. Łatwo ją utrzymać w czystości. Pokrowiec jest zdejmowany.

legowisko MagnetiCare w kształcie sofy posiada miękkie boki, które wypełnione są granulatem piankowym. Sprawiają one, że legowisko jest jeszcze bardziej komfortowe.

Wspomaga układ krążenia, limfatyczny oraz nerwowy
Zapewnia zdrowy i regenerujący sen oraz przyśpiesza powrót do normy fizjologicznej po wysiłku fizycznym
Łagodzi dolegliwości bólowe pochodzenia reumatycznego, mięśniowi-szkieletowego oraz pourazowego
Rozprasza punkty nadmiernego nacisku, zapewnia komfort oraz odpowiednie podparcie kręgosłupa

Niestety nie każdy może korzystać z legowiska MagnetiCare. Ludzie i psy z chorobą nowotworową, kobiety w ciąży oraz osoby z implantami elektronicznymi (np. rozrusznikiem serca) oraz ferromagnetycznymi powinny zachować ostrożność w kontakcie z wyrobami wytwarzającymi pole magnetyczne.

Producent przygotował dla nas dwa rodzaje legowisk: legowisko w kształcie sofy oraz materac. Występują one w wielu kolorach: granatowy, grafit, żółty, zielony, morski turkus, różowy lub jasny szary. Każdy psiak znajdzie także odpowiedni dla siebie rozmiar od S do XL.

PS. Jeśli ktoś z Was chce zakupić legowisko w formie płaskiego materaca może śmiało wybrać rozmiar i kolor na stronie i napisać w tej sprawie do producenta.

Legowisko zdrowotne MagnetiCare są wyrobem medycznym przeznaczonym do stosowania w medycynie weterynaryjnej – oznacza to, że została przeprowadzona dla niego ocena kliniczna oraz analiza bezpieczeństwa.

Do tej pory czyściłam legowisko głównie za pomocą odkurzacza i nawilżonych chusteczek. To wystarczyło, aby zachować je w dobrym stanie wizualnym. Psia sierść zgromadzona na legowisku schodziła bardzo łatwo, nie wbijała się i nie przywierała. Psy normalnie jadły na legowisku swoje śmierdzące gryzaki, wylizywały kongi i harcowały. Stan legowiska po trzech miesiącach intensywnych testów uważam za bardzo dobry! Niestety, gdy mam na domu tymczasowym sikające szczeniaki, to muszę chować legowisko. Jeśli nie zauważę, i szczeniak obsika Magneti Care, to po chwili materac jest wilgotny. Pokrowiec nie chroni materaca w 100%, a niestety pranie materaca z magnesami nie wchodzi w grę. Natomiast pranie samego pokrowca jest proste i przyjemne. Wrzuciłam go na 30 minut na 30 stopni i był czyściutki.

Zdecydowaliśmy się na testy tego legowiska z powodu zwyrodnień w kręgosłupie Tobiego oraz zwapnienia w łapce Pchełki. Jednak warto pamiętać, że nie tylko psy z problemami mogą wypoczywać na legowisku MagnetiCare. Co ciekawe, z mniejszego legowiska najchętniej korzysta Mopsia. Zrezygnowała nawet ze spania w łóżku, co wywołało u nas wielkie zaskoczenie. Mopsia postanowiła przetransportować do legowiska dodatkową poduszkę i oto ma, łóżko idealne! Dziwne jest to przyciąganie, widocznie tak działają na psy małe magnesiki ukryte w legowisku. W domu można mieć cztery legowiska, dwie kanapy, kilka łóżek, a pies i tak pójdzie położyć się w MagnetiCare. Tak było od pierwszego dnia, gdy przyjechały nowe legowiska. Nawet Tobi był w stanie wpakować się do sofy w rozmiarze M i twierdził, że jest mega wygodnie! Przyciąganie jest na pewno, a jak jest z działaniem? Tobi przez zwyrodnienia i swój wiek ma niekiedy problem ze wstawaniem i kładzeniem się. Robi to powoli i drżą mu mięśnie. Widać, że jak dłużej poleży to potrafią mu się zastać łapy. Już po kilku nocach na MagnetiCare nie zauważyłam takiego zjawiska. Wstawał sprawniej i był bardziej wypoczęty. Gdy wyjechaliśmy na święta do rodziców, a psy spały na innym legowisku problem ze wstawaniem powrócił. Widocznie MagnetiCare rzeczywiście poprawia krążenie i łagodzi jakieś dolegliwości bólowe.

Jeśli chodzi o Pchełkę, także zauważyłam poprawę w jej poruszaniu się i samopoczuciu. Jakiś czas po adopcji zauważyliśmy, że po większym wysiłku boli ją łapka. Pchełka kulała i nie chciała stawać na łapce. Zrobiliśmy pełną diagnostykę od USG, RTG po tomografię komputerową. Zmiana na łapce okazała się zwapnieniem, które powstało na skutek urazu (możliwe, że ktoś wyrzucił ją z samochodu).  Lekarze stwierdzili, że zmianę lepiej zostawić i obserwować czy nie rośnie. Odkąd Pchełka (wraz z Mopsią) śpi na legowisku zauważyliśmy, że lepiej znosi wysiłek fizyczny. Po bieganiu nie kuleje, nie ma objawów bólowych, a mięśnie na tej łapce zaczęły się wzmacniać. I to wszystko bez żadnych leków przeciwbólowych.

Ja także leżałam na legowisku. Przyznam szczerze, że nie raz zasnęłam tam z psami. Podczas leżenia, legowisko daje przyjemne uczucie ciepła. Tak jakby nagrzewała się ta strona ciała, która do niego przylega (jest to trochę inne uczucie ciepła niż na zwykłym legowisku bądź łóżku). Możliwe, że ma to związek z poprawą krążenia. Niestety czasami da się wyczuć pod plecami twarde generatory magnetyczne. Ciekawe czy psy też czują pewien dyskomfort leżąc bezpośrednio na nich?

+ zapewnia komfortowy sen
+ poprawia zdrowie i samopoczucie psa
+ łatwo utrzymać w czystości
+ ładny design

– czasami czuć pod plecami twarde generatory magnetyczne

Jeśli chcecie poczytać więcej o produktach MagnetiCare lub je zakupić, zapraszamy na stronę firmy.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + osiem =