Inne

Legowisko E-doggy

Sen jest bardzo ważny w życiu psa. Dorosły pies przesypia co najmniej 12 godzin na dobę.  My jako właściciele powinniśmy zadbać o to, aby nasz zwierzak miał w domu swój azyl, w którym czuje się bezpiecznie. W takim miejscu możemy umieścić wygodne legowisko, ulubiony kocyk i zabawki. Z drugiej strony, dla właściciela ważne jest, aby legowisko na którym śpi pies było praktyczne, łatwo się czyściło oraz nie łapało tony sierści i piachu.  Znalazłam legowisko, które spełni zarówno oczekiwania psa jak i właściciela.
Mowa o legowisku firmy E-doggy.

E-doggy to producent artykułów dla zwierząt, wywodzący się z Polski, ale działający na rynku międzynarodowym. Nasza firma specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wysokiej klasy legowisk i transporterów dla psów. Swoją ofertę kierujemy do właścicieli zwierząt, którym komfort i zdrowie ich pupili nie są obojętne.

Firma E-doggy posiada bardzo bogaty asortyment. Oprócz dużej oferty wygodnych legowisk, stworzyli szeroką gamę transporterów dla psów, które zapewniają bezpieczeństwo czworonogów w podróży.

Na stronie firmy znajdziemy wiele rodzajów legowisk w najróżniejszych kolorach oraz wielkościach. Legowisko możemy dobrać nie tylko do potrzeb naszego psa, ale także do wystroju naszego mieszkania. Dodatkowo istnieje opcja wypełnienia legowiska materacem ortopedycznym VISCO.

E-doggy wprowadziło na rynek transportery z ekoskóry, które możemy umieścić w różnych miejscach w samochodzie np. w bagażniku, na tylnym lub przednim siedzeniu. Transportery posiadają specjalne miejsce na umieszczenie pasów bezpieczeństwa.

fot. e-doggy

Dla Tobiego wybrałam legowisko AREA w kolorze grafitowym, w rozmiarze XL. Legowisko wykonane jest z ekoskóry i prezentuje się fantastycznie.

AREA jest rodzajem legowiska dla psa z okalającym, obniżonym rantem, dedykowanym psom dużych ras, które mają problem z utrzymaniem odpowiedniej postawy ciała. W związku z tym, że Area charakteryzuje się tym, iż posiada dużą ilość powierzchni do leżenia, będzie doskonałym posłaniem, dla zwierząt aktywnych i energicznych, które pozwoli rozprostować łapy i wypoczywać w bardzo komfortowych warunkach

Tobi jest starszym psem, dlatego zdecydowałam się na ortopedyczne wypełnienie legowiska. Producent zastosował wkład VISCO, dzięki czemu legowisko zapewnia idealne podparcie i ułożenie ciała oraz zmniejsza napięcie mięśni i nerwów, co jest bardzo ważne w profilaktyce wszelkiego rodzaju schorzeń kręgosłupa i stawów.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym wypełnieniu zapraszam tutaj: WYPEŁNIENIE VISCO

Legowisko wykonane jest bardzo solidnie, zszyte dokładnie grubymi nićmi.
Podzielone na dwie części:
*zewnętrzne oparcie, dookoła  legowiska – wypełnione twardą pianką, nie odkształcającą się.
*wewnętrzna część legowiska – wypełniona miękkim i wygodnym wkładem VISCO.
Pokrowiec z ekologicznej skóry można odpiąć i wyjąć z niego poszczególne części legowiska.

Legowisko po 3 latach intensywnego użytkowania lekko popękało, a w jednym miejscu puściły nici (pęknięcia i dziura pojawiły się w miejscu, w którym najczęściej leżał pies. Reszta legowiska wygląda tak jak wcześniej.)

Pokrowiec legowiska w całości wykonany jest z wysokiej jakości, łatwej w utrzymaniu czystości skóry ekologicznej. W przypadku większych zabrudzeń pokrowiec można prać w pralce w temperaturze 30*C. Przez 3 lata nie prałam legowiska ani razu. Sierść i piach można śmiało odkurzyć, a resztę zetrzeć ściereczką. Nie raz legowisko zostało obsikane przez szczeniaki, które są u nas na domu tymczasowym. Zdarzyło się, że sprzątałam z niego także wymiociny i szczenięce kupy. Ekoskóra nie przesiąkła tymi „zapachami”.

Przestałam martwić się, gdy pies cały brudny po spacerze leciał na legowisko. Nie ma mowy o odbitych błotnych łapkach, wbitej sierści czy piachu. Przyznam szczerze, że nigdy nie miałam legowiska, które tak łatwo utrzymać w czystości.

Legowisko bez wątpienia jest wygodne! Tobi po długim spacerze czy intensywnych harcach z zabawką, bardzo się cieszy gdy może położyć się na legowisku. Widać, że jest dla niego atrakcyjniejsze niż kanapa czy łóżko. Gdy ma ochotę leży na kocyku, gdy jest mu za gorąco ściąga kocyk i leży na ekoskórze. Przyznam, że ja sama nie raz siedziałam i leżałam na legowisku oglądając film. To taki dodatkowy mebel nie tylko dla psa 😉

Wszystkie legowiska wykonywane są na zamówienie w oparciu o wytyczne klienta co do rozmiaru, koloru i rodzaju wypełnienia. Dzięki temu otrzymujemy produkt zindywidualizowany, uwzględniający nasze upodobania estetyczne oraz preferencje psa. Tak jak wcześniej wspomniałam, legowisko możemy dobrać do wnętrza naszego domu. Myślę, że idealnie wkomponuje się w styl nowoczesny jak i klasyczny.

Legowisko od E-doggy wywarło na mnie tak dobre wrażenie, że po dwóch latach dokupiłam legowisko typu Mattress do klatki kennelowej, w której Tobi podróżuje.  Wybrałam legowisko  bez wypełnienia ortopedycznego, dobrane do wielkości klatki. Powiem Wam, że sprawdza się u nas świetnie. Po długich spacerach w piachu i błocie, a nawet kąpieli w jeziorze legowisko łatwo wyczyścić. Wystarczy strzepnąć z niego zanieczyszczenia i przetrzeć mokrą szmatką.

Szczeniaki też odpoczywały na e-doggy 🙂 więcej zdjęć znajdziecie na naszym instagramie.

+ duży wybór rodzajów oraz kolorów legowisk
+ ortopedyczne wypełnienie
+ wysoka  trwałość
+ łatwość w utrzymaniu czystości
+ fajny design
+ dobry kontakt z firmą

– Jak dla mnie nadal nie ma minusów. Niewielkie zniszczenia po trzech latach użytkowania nie wpływają negatywnie na moją opinię o tym produkcie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 4 =