Z psiego świata

Kawiarnia przyjazna bezdomnym psom

kaw

Każdego wieczoru kawiarnia Hott Spott w Mytilene, największym mieście greckiej wyspy Lesbos staje się ostoją dla bezdomnych zwierząt. Właściciel kawiarni wpuszcza do lokalu bezpańskie psy, które mogą tam przenocować i ogrzać się.  Nie jest to jednorazowa akcja na czas przedświąteczny, właściciel kawiarni pomaga w ten sposób psom od końca lata.

„W mieście jest wiele bezpańskich psów. Kiedy zamykamy kawiarnię na noc, psy przychodzą tu spać. Nie mamy z tym problemu. Od lipca każdej nocy jest tu jakiś pies.” – mówi Antonis, kelner z kawiarni

Poniżej przedstawiamy zdjęcie lokalu i śpiących w nim psów.

kaw
źródło : www.facebook.com/efstratiospapanis

Antonis w wywiadzie dla portalu i100 opowiedział, także o reakcji klientów i zainteresowaniu mediów, całą tą sprawą.

” Klienci nie mają z tym problemu. Stało się to już trochę zwyczajem, wiele osób przychodzi z telefonami. Stacja telewizyjna w Atenach dzwoniła dziś rano. Chcą tu przyjechać i nakręcić program o psach.”

Mamy nadzieję, że polskie restauracje oraz kawiarnie wezmą przykład z właściciela Hott Spott Cafe i otworzą swoje serca dla bezdomniaków.

2 komentarze

  • Eliza

    No i dobrze. Szkoda, że u nas nadal rzadkością jest wpuszczanie psów do obiektów użyteczności publicznej. Często nawet do zoologicznego nie chcą wpuścić. Stosunek do zwierząt oddaje poziom mentalny ludzi – i tutaj właściciele kawiarni dają przykład innym. 🙂 Trochę empatii naprawdę nic nie kosztuje – no dobra, może posprzątanie sierści z fotelów. 😉

  • Lovedogs

    Super podoba mi się 🙂 jeszcze bardziej jak pomyśle że jakąś pancia nie lubiąca psów siadzie na tym miejscu i oblezie sierścią :):):) kocham psy!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dziewięć =