Karmy i smakołyki

Karmy Raw Paleo

Jeśli szukacie karmy bezzbożowej i jednobiałkowej, która może się dobrze sprawdzić u psiego niejadka, psiaka z wrażliwym układem pokarmowym lub alergika, to mamy coś dla Was. Nasze odkrycie roku, czyli Raw Paleo, które zostało przyjęte przez nasze psiaki z wielkim entuzjazmem.

Opakowania suchej karmy Raw Paleo wykonane są z grubej folii. Każde z nich posiada strunowe zapięcie oraz rączkę do przenoszenia. Pierwszy raz spotykam się z tym, aby nawet małe, 2kg opakowania były wyposażone w takie zabezpieczenie.

Sucha karma Raw Paleo ma bardzo dobry skład, ponieważ stworzona jest ze świeżego i suszonego indyka. Co ciekawe producent zapewnia, że w karmie nie znajdziemy produktów ubocznych produkcji mięsa ani zbóż.  Znajdziemy za to ziemniaki, słodkie ziemniaki i świeżo przygotowane warzywa sezonowe.

Przykładowy skład karmy dla psów dorosłych:

Granulki karmy Raw Paleo dostosowane są do wielkości psa, który ją spożywa. Duże psy zajadają się okrągłymi, 2cm kulkami, natomiast małe wcinają niewielkie, 5mm trójkąciki. Karma bardzo ładnie pachnie, co sprawia, że psiaki chętnie ją jedzą. Jest lekka i chrupiąca. Niestety ma też pewną wadę, mianowicie brudzi ręce.

Raw Paleo ma bogatą ofertę karm suchych dla:
– psów dorosłych ras małych, średnich i dużych
– szczeniąt ras małych, średnich i dużych

Z niecierpliwością czekam na wersję dla psich seniorów.

Dodatkowo możemy wybierać pomiędzy wielkością worków: 750g, 2,5kg, 10kg czy 12kg.

Cena uzależniona jest od rodzaju karmy i wielkości worka. Za 2,5kg worek karmy zapłacimy ok.  90zł, natomiast za 12kg worek ok. 279zł. Jest to dość wysoka cena, jednak uważam, że z uwagi na skład, smakowitość i przyswajalność, warto tyle zapłacić.

Tobi miał możliwość poznania tej karmy podczas akcji wysyłania 1kg próbek. To właśnie wtedy podczas mojej nieobecności postanowił zjeść cały kilogram karmy, co prawie przyprawiło mnie o zawał. Znając jego delikatny żołądek, byłam pewna, że po takiej ilości nowej karmy będzie miał niezłe przeboje. Ku mojemu zdziwieniu nie było absolutnie, żadnych rewolucji żołądkowych! Nadal nie dowierzam jak to możliwe. Ale to właśnie dzięki tej sytuacji postanowiłam zgłosić się do testów karmy Raw Paleo. Gdy przyszyła do nas przesyłka, otwarcie opakowań wzbudziło ekscytacje jedynie u Tobiego i Pchełki. Mopsia przez całe swoje życie nie jadła suchej karmy i postanowiła, że tej także nie będzie jadła. Jakie było nasze zdziwienie, gdy jednak postanowiła skosztować trójkątnego chrupka. Obecnie wcina Raw Paleo aż miło, a my postanowiliśmy zakupić kolejne worki. Żaden z psiaków nie miał po tej karmie problemów z brzuszkiem, obyło się bez puszczania bąków, biegunek i innych nieprzyjemności. Jedyne co zauważyłam to to, że psia kupa jest naprawdę sucha. Niekiedy podczas zbierania potrafiła mi się rozsypać. Pierwszy raz spotkałam się z taką kupą u moich psów.

+ bardzo dobry skład
+ bezzbożowa, jednobiałkowa
+ dobra przyswajalność
+ smakowitość
+ strunowe zamknięcie

– brudzi ręce

Przy okazji spróbowaliśmy mokrej karmy Raw Paleo, która również dobrze się u nas sprawdziła. Używaliśmy jej głównie do napełniania psich zabawek. Psiaki zajadały się karmą w trzech smakach: indyk, wołowina i  jagnięcina.

Warto wspomnieć, że mokra karma Raw Paleo jest pełnoporcjową karmą dla psów od ukończenia 1 roku życia. Jest bezzbożowa oraz jednobiałkowa, co oznacza, że w karmie znajdziemy jeden rodzaj białka zwierzęcego np. z indyka. Skład karmy z indykiem wygląda następująco:

Karma występuje pod postacią mielonki, która jest dość mocno zbita. Bez problemu znajdziemy w niej kawałki mięsa i podrobów. Pachnie dość ładnie, ale też intensywnie, co powoduje ciągłe machanie psim ogonem. Za pakiet sześciu 400g puszek zapłacimy ok. 40zł. Puszki występują tylko w tej gramaturze.

+ bardzo dobry skład
+ bezzbożowa, jednobiałkowa
+ duża smakowitość

– nie znaleziono

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat karm Raw Paleo lub zakupić taką karmę dla swojego psiaka, zapraszamy na stronę VetExpert. Mamy dla Was bon na zakupy, upoważniający do 10% zniżki: RAW10

Testy były przeprowadzane w ramach konkursu TOP FOR DOG! Dziękujemy za taką możliwość 🙂Zapraszamy na stronę TOP FOR DOG i zapoznanie się z recenzjami innych ambasadorów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa − 1 =