Z psiego świata

Historia psa zrzuconego z mostu

piesd

Od kilku dni po internecie krąży filmik, na którym zwyrodnialec zrzuca małego, kudłatego psa z mostu. Dostałam od Was sporo wiadomości na ten temat, film był przez Was  wrzucany na naszą tablice, aż w końcu go obejrzałam. Ze łzami w oczach zaczęłam szukać informacji  o tym psiaku, chciałam wiedzieć czy przeżył upadek  oraz czy ten psychopata został ukarany.  Podczas poszukiwań trafiłam na dokument nakręcony przez lrytas.lt oraz artykuł stworzony przez The Baltic Times.


Osobom, które nie obejrzały tego drastycznego filmu opiszę co przedstawiał. Otóż trzech sadystów zabrało małego, kudłatego psa na most. Jeden z nich zadowolony i uśmiechnięty oświadczył, że nauczy psa latać po czym zrzucił niewinne stworzenie z 20 metrów. Na filmie widzimy jak pies upada na drogę i nie rusza się.. W tym momencie film się urywa a człowiek zostaje z najgorszymi myślami.

pip

Całe to zdarzenie miało miejsce w listopadzie w 2009 roku.  Pies został znaleziony dopiero po trzech dniach i wtedy trafił do weterynarza, gdzie okazało się że nie ma poważniejszych załamań. Jedynym zmartwieniem był stan jego narządów wewnętrznych, ponieważ weterynarz obawiał się, że mogą być uszkodzone. Pies został okrzyknięty prawdziwym szczęściarzem, ponieważ przeżył upadek z tak dużej wysokości. Po nagłośnieniu sprawy ludzie zaczęli się zgłaszać i  oferować dom psiakowi. Jednak zanim miał trafić do domu musiał wyzdrowieć i zacząć chodzić. Co powiedział o stanie zdrowia psa weterynarz ?

„Według prześwietlenia pies ma złamane więzadła przednich łap, tylne łapy także mają poważne obtłuczenia. Jest bardzo duże ryzyko uszkodzenia organów wewnętrznych spadając z takiej wysokości. Pies ma teraz problemy z oddawaniem moczu.”

2

Jak się okazało pies nie był ani bezdomny, ani nie należał do sprawcy. Właściciel psa 70- letni Petras Dunskaitis, mówił że jego dwa psy są jedyną rodziną jaką ma. Twierdził, że zawsze karmił psy nawet gdy sam nie miał co jeść.

„Nazwałem go Pepper. Mieszkał ze mną 4 albo 5 lat. Nie zasłużył na to co go spotkało.”

ben

16 listopada film ze zdarzenia trafił do sieci. Wielu oburzonych miłośników zwierząt dzwoniło do litewskich ambasad w Holandii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Historia ta została nagłośniona w nie tylko w litewskich mediach, ale także w brytyjskich czy australijskich.  Sprawca -Savaiunas Beniukas został zidentyfikowany przez czytelników. Oburzenie wokół całego zdarzania było tak potężne,  że mógł on poczuć się bezpiecznie tylko oddając się w ręce lokalnej policji.  Dwukrotnie już skazywany 22- latek próbował się tłumaczyć. Twierdził, że chciał zabić psa, bo ten mordował mu kury.

” Nie ma dla nas wystarczająco jedzenia, a pies morduje kury. Powiedziałem właścicielowi żeby pilnował psa, albo się nim zajmę i co on mi powiedział ? „Proszę bardzo”. Zawsze jest pijany i nie pilnuje psów.”

Beniukas został skazany za okrucieństwo wobec zwierząt. 23 listopada, sąd w Kownie skazał go na osiem miesięcy i 10 dni pozbawienia wolności. Beniukas jest pierwszym Litwinem, który podlegał karze pozbawienia wolności za okrutne traktowanie zwierząt. Wcześniej litewskie sądy skazywały takich przestępców tylko na karę grzywny.  Ironiczną sytuacją było to, że Beniukas posiadał czteromiesięcznego spaniela angielskiego o imieniu Barbados.  Po tym co się stało z Pepperem, Stowarzyszenie Opieki nad zwierzętami nakłoniło służby weterynaryjne do sprawdzenia warunków w jakich jest trzymany pies.

Jeśli chodzi o Peppera, który został zrzucony z mostu wiemy, że niestety 22 listopada jego serce przestało bić.  Według Jugity Gustaitiene, szefowej schroniska stowarzyszenia opieki nad zwierzętami, pies miałby szansę przeżyć, gdyby został znaleziony wcześniej.


Przy okazji napisania tego artykułu chcę powiedzieć, że żadna osoba znęcająca się nad zwierzętami nie może czuć się anonimowa.  Internet ma wielką moc, a miłośnicy zwierząt są bardzo zawzięci. Nic w przyrodzie nie ginie, a świat jest naprawdę bardzo mały, tak więc sąsiad czy zwykły przechodzeń może coś zauważyć i zareagować. My zwierzoluby jesteśmy w stanie poruszyć niebo i ziemię ! Pamiętajcie, nie bójcie się reagować na krzywdę naszych braci mniejszych.

25 komentarzy

 • Aneta

  Gdy obejrzałam ten film, a był Sylwester 2016, nie mogłam powstrzymać się od łez, bardzo długo przeżywałam to co zobaczyłam.Zgłosiłam się do miejscowej fundacji na rzecz ochrony zwierząt z prośbą o wyjaśnienie, gdzie to się stało. Pomogli i wiedziałam że piesek przeżył upadek i że nie wydarzyło to się w Polsce, trochę się uspokoiłam. Cieszę się że ukarali zwyrodnialca, ale zważywszy że piesek tyle wycierpiał i w konsekwencji odszedł, powinien nie 10 miesięcy a 10 lat dostać i dożywotni zakaz kontaktu ze zwierzętami. A moim zdaniem to oko za oko,ku przestrodze dla innych!!!

 • kkk

  dobrze, że skazali gnoja i mam nadzieję, że gdzieś na Litwie znalazły się osoby, któe same wymierzyły sprawiedliwość. Oglądając ten film byłam pewna, że psina nie przeżyła. Oby żył z ludźmi, którzy go kochają, ta psina na to zasłużyła.

 • ELIMINATOR

  TAKA KARA TO NIE KARA JA BYM GO ZRZUCIŁ Z TEGO MOSTY POTEM ZSZEDŁ I ZAPYTAŁ JAK BYŁO, OTO SPRAWIEDLIWY WYROK gdybym tylko tam był mam nadzieję że trafił ten cwaniak na pierwszą linię frontu i zaznał cierpienia jakie zadał temu pieskowi.OBYŚ CIERPIAŁ JAK TEN PIESEK SADYSTO !!!

 • Martyna Szkołyk

  Cieszę się, że taki czyn został ukarany. Nagłaśnianie takich spraw jest ważne choćby po to, by inni oprawcy nie czuli się bezkarni. Jednocześnie przeraża mnie agresja komentujących miłośników zwierząt.

 • Mila

  Zabiłabym sku*** gołymi rękoma… Krzywda wobec dzieci i zwierząt to najgorsze co może być 🙁 aż serce pęka jak patrze na ten film…

 • Anonim

  Czytałam i oglądałam ten filmik i cieszę się że ten gnojek dostał za to karę szkoda tylko że tak łagodną za takie bestialstwo

 • lullu

  To sa psychicznie chorzy ludzie, ktorzy na poruszanie sie na wolnosci sobie absolutnie nie zasluzyli. zwyrodnialcy i sadysci, nie maja prawa bytu, tacy ludzie zasluguja na takie kary jakie wykonuje Arabia Saudyjska.

 • ChrisPIN

  Nóżki i rączki bydlakowi powyrywać, a potem przerobić na karmę dla zwierzątek.
  Przynajmniej byłby jakiś pożytek ze sqrwiela

 • Monika kikowsja

  Mało dostał ale chociaż poniósł jakąś karę a u nas nie ponoszą żadnej za znęcanie się nad zwierzętami a Pepperowi zapalny lampke (*)

 • krystyna

  jego tez ucic z mostu ale nie pomuc mu niech zgnije ten gnój nie zal mi takich ludzi oni nie powinni chodzic wsród ludzi nie szanujesz zwierzecia nie szanujesz ludzi

 • ADALGISA CASAROTTO

  É uma pena não haver leis no mundo todo contra crimes e torturas aos animais. Assim com as devidas punições (cadeia ), talvez não tivéssemos que presenciar cenas como essa! No final o coitadinho acabou morrendo. Tenho raiva dos governos que não criam leis severas. Acham que por se tratar de animais, não tem importância. Muito desumana a raça humana.

 • Magda

  Jeśli rzeczywiście zwyrodnialec poniósł karę, to jest to optymistyczne ( w miarę), zakończenie. Makabryczna sprawa, obejrzałam filmik, w ogóle nie wiedząc, co zobaczę i– przestałam na chwilę oddychać. Biedny psiak. dzięki za opowiedzenie tła tej historii..
  Magda z Aryą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 10 =