Z psiego świata

Hard Dog Race Poland już za nami!

Hard Dog Race Poland po raz trzeci w konkurencji Base, czyli na dystansie 6 km z 16 przeszkodami oraz po raz pierwszy w Junior z aż ośmioma przeszkodami na 2 kilometrach już za nami. Impreza, której hasłem jest „sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo” odbyła się w ostatnią sobotę na terenie OSiR Góra Kamieńsk i Nadleśnictwa Bełchatów.

Na zawody zgłosiło się ponad 720 par, składających się z człowieka i psa. Jest to jedyny tego typu bieg OCR nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę biegnącą po zboczu góry, w lesie, przez staw, polany a także przez kanał o głębokości prawie 1 metra. Dodatkowo organizatorzy zadbali o interesujące przeszkody, na których trzeba było się czołgać, czasem wspinać, a czasem przenosić ciężary. To wszystko pod okiem instruktorów, trenerów i behawiorystów, którzy byli sędziami na najtrudniejszych przeszkodach i dbali, by zawody były bezpieczne dla każdego zawodnika. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że pokonywanie przeszkód wodnych było przyjemnością. Wyścig nie był łatwy, wymagał nie tylko siły fizycznej, ale także więzi i współpracy z posiadanym psem, bo bez nich nie można było wygrać.

W zawodach HDR Base można było wystartować indywidualnie oraz drużynowo. Wśród kobiet najlepsza okazała się Joanna WOJNAR wraz z Bunią z czasem 36:40, zaś wśród mężczyzn Litwin Bogdan KARPOVIČ z wyżłem niemieckim o imieniu Callidus Invictum Upė z czasem 29:22. Najlepszą 6-osobową drużyną okazali się reprezentanci Hard Dog Race Watahy Dąbrowa Górnicza, czyli jednej spośród prawie 20 Watah HDR działających na terenie Polski. Więcej o nich możecie przeczytać na https://harddograce.pl/wataha/.

To był niesamowity wyścig również dla Juniorów, czyli zawodników między 8 a 14 rokiem życia. Organizatorzy przygotowali dla nich niepowtarzalny Dzień Dziecka, gdzie nie tylko mogli sprawdzić swoje siły na dystansie 2 kilometrów, ale także więź z psem. Wśród Juniorów w wieku 8-11 lat najlepszy był Marcin Roślicki z Kropką, zaś wśród młodzieży 12-14 lat Filip Rogacz z Ashoką. Wykazali się olbrzymim hartem ducha.

GRATULUJEMY wszystkim zawodnikom!

W ciągu dnia uczestnicy mogli wziąć udział w profesjonalnych rozgrzewkach zarówno dla dwu-, jaki i czworonożnych zawodników prowadzonych przez trenerów i zoofizjoterapeutów, zasięgnąć porad dotyczących żywienia pupili, ochrony przeciwpasożytniczej czy doboru odpowiedniego sprzętu do biegania z psem.

Na osoby, które rozważają adopcję psa, czekali uśmiechnięci i służący radą wolontariusze Fundacji Złap Dom i Podaj Łapę Bulom.

Zawody HDR w Polsce już za nami, ale we wrześniu odbędą się zawody w Czechach (HDR Base), w Niemczech (HDR Base) i na Węgrzech (HDR Wild – 12km i HDR Junior – 2 km). Organizatorzy serdecznie zapraszają i obiecują niezapomniane wrażenia i dużą dawkę pozytywnych emocji.

Więcej o Hard Dog Race Poland przeczytacie na www.harddograce.pl oraz na fb/harddogrcepoland

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + pięć =