Zabawki

Przezabawny hantel od Psiabuda.com.pl

 

hantel2

Każdy z nas szuka zabawki, która wprowadzi naszego pupila w zachwyt i będzie nieodłączną częścią wspólnych zabaw. Testowaliśmy z Tobim już wiele fantastycznych zabawek, ale jeszcze żadna z nich nie zaciekawiła mojego psa tak, jak Hantel firmy Zolux. Myślę, że główną przyczyną tego psiego transu jest przezabawny dźwięk zabawki, z którym zaraz się zapoznacie 😉

_MG_5276

Na początku napiszę z czego jest wykonana zabawka i do czego służy.
Jest to zabawka w kształcie hantla, została wykonana z nylonu oraz kauczuku.  Zadaniem tej zabawki jest dbanie o psie zęby oraz dziąsła.  Dzięki specjalnym szczelinom pomaga zwalczyć kamień nazębny.

_MG_5410

_MG_5208

Według nas największym jej atutem jest dźwięk, który wprawia psa w osłupienie. Gdy potrząśniemy zabawką pies staje nieruchomo i nasłuchuje z zaciekawieniem, później zaczyna się szaleństwo. Dźwięk zabawki przypomina mi rozmowę Minionków albo innych śmiesznych ludków. Zabawka nadaje się do aportu, zajmuje psa na długi czas i co najważniejsze zaspokaja potrzebę żucia i gryzienia. Na początku myślałam że nylonowa część zabawki pęknie gdy Tobi ją mocniej ugryzie, ale tak się nie stało. Hantel ma taki kształt i wielkość, że duży psiak nie jest w stanie wgryźć się w nylonową część, zawsze obejmie kawałek kauczuku, który amortyzuje ugryzienia. Zabawka idealnie sprawdzi się u psiaków, które nie boją się wysokiego dźwięku lub wręcz uwielbiają wszelkiego rodzaju piszczałki. Jest jedna dobra wiadomość dla właścicieli, którzy nie przepadają za zabawkami piszczącymi bez przerwy ! Otóż Hantel firmy Zolux piszczy tylko przy potrząsaniu, czyli wtedy gdy potrząsa nim opiekun psiaka lub sam psiak np. podczas biegu. Rzadko się zdarza, aby zabawka piszczała podczas żucia i gryzienia..  Widząc jak dźwięk zabawki działa na psa można jej używać do szkoleń psów, u których zabawka pełni rolę nagrody.

_MG_5287

Jakość a cena :
Biorąc pod uwagę, że zabawka jest zrobiona dość solidnie i przez miesiąc częstotliwej zabawy nie została uszkodzona przez psa o takich gabarytach i sile, uważam że cena nie jest wysoka. W sklepie Psiabuda.com.pl kupicie ją za 23zł.

_MG_5223

 A no właśnie.. Co w trawie piszczy ? Posłuchajcie sami 😉

 

PLUSY :
+ dba o zęby i dziąsła, pomaga zwalczać kamień nazębny
+ zabawny dźwięk, który nakręca psa
+występuje w kilku kolorach (niebieski, pomarańczowy, różowy)
+zajmuje psa na długi czas
+zaspokaja potrzebę żucia i gryzienia
+nie piszczy przez cały czas trwania zabawy (plus dla właściciela)

MINUSY :
-nie piszczy przez cały czas trwania zabawy (minus dla psa 😀

_MG_5273 kopia

Gdzie możecie kupić tę zabawkę ?
Link do produktu na Psiabuda.com.pl

Zapraszamy także na stronę i fanapage sklepu :
www.psiabuda.com.pl
www.facebook.com/psiabuda/timeline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dziesięć =