Porady,  Smakołyki i gryzaki

Gryzaki zajmujące psa na dłużej

Pies ma silną potrzebę gryzienia oraz żucia, która wynika z jego natury. Bardzo często nie zaspokajanie tej potrzeby prowadzi do problemów z zachowaniem. Psiak może podgryzać nasze ręce, buty lub meble. Co daje psu gryzienie i żucie? Przede wszystkim rozładowuje stres i napięcie, uspokaja. Podawanie psu gryzaków urozmaica jego dietę oraz pomaga w oczyszczaniu zębów. Poniżej przedstawię Wam kilka gryzaków, które świetnie sprawdziły się u moich psów, zarówno tych małych jak i dużych. Czas jedzenia każdego z gryzaków jest indywidualny dla każdego psa i zależy od wielu czynników (wielkości pupila, strategii rozpracowania, stanu uzębienia, zawziętości).

Rybka od ICEPAW

Gryzak ICEPAW Lachs – Kauknochen swoim kształtem przypomina rybkę. Jest złożony z wielu warstw suszonych skór z łososia lub dorsza. Ma około 13 cm długości i 2,5 cm grubości. Jest bardzo leciutki, chrupiący i mocno pachnie rybą.

Skład:

W tym gryzaku nie znajdziecie żadnych dodatków, konserwantów czy sztucznych aromatów. Skład to 100% suszonej skóry z łososia lub dorsza.

Ile czasu zajmuje jej rozpracowanie?

Małe psiaki potrafią jeść ją do 30minut. Duże psy rozprawiają się z gryzakiem w 5-10 minut.

Zapach: intensywny

Cena:

Za rybkę od ICEPAW zapłacimy ok. 15zł

Gdzie kupić?

https://haudi.pl/

Kość od Syta Micha

Stworzone ze skór pozyskiwanych z Unii Europejskiej (żadna, sklejana chińszczyzna) z różnymi nadzieniami, każde z nich ma inne właściwości odżywcze. Znajdziecie w nich glukozaminę, konopie, chondroityne, siemię lniane, czy mięso z łososia. Kości podzielone są na dwa rodzaje: te dla szczeniąt i seniorów ze zmielonymi skórami lub te dla psów dorosłych. Każda kość ma ok. 13,5cm.

Przykładowy Skład: 91.5% skóra wołowa, 4% skóra dorsza, 2% mieszanka witaminowa*, 1% penis wołowy, 1% gruszka suszona, 0.5% koncentrat soku z buraków (kość dla szczeniąt i seniorów)

Ile czasu zajmuje jej rozpracowanie?

Kości dla seniorów i szczeniąt podczas gryzienia rozpadają się na mniejsze kawałki, a ich zjedzenie zajmuje seniorowi ok. 7-10 minut. Kości zawierające cały kawałek skóry, zajmą dużego psa na 30-40 minut, natomiast małe psy mogą jeść taką kość nawet dwa dni (z przerwami).

Zapach: intensywny

Cena:

Cena takiej kości to 11,90zł

Gdzie kupić?

https://haudi.pl/

Gryzak z sera himalajskiego

Gryzaki Renske Chhurpi  są w 100% naturalne, bezglutenowe i bezzbożowe. Pomagają w redukcji kamienia nazębnego i odświeżają oddech. Można je podawać psom każdej rasy i w każdym wieku – szczeniętom od 2 miesiąca życia, ponieważ pod wpływem śliny gryzak Chhurpi staje się delikatnie miękki.  Gryzak występuje w kilku rozmiarach: XS, S, M, L, XL

Skład: mleko

Ile czasu zajmuje jego rozpracowanie?

Zarówno małe jak i duże psy nie dostają całego gryzaka na raz. Dozuje im go przez kilka dni. Maluchy mogą nad nim pracować nawet tygodniami, ponieważ delikatnie zeskrobują kawałki sera. Jednak wiem, że są psy, które zjedzą gryzak jednego dnia.

Zapach: bardzo delikatny

Cena:

Cena gryzaka uzależniona jest od jego wielkości i waha się od ok. 15zł do ok. 57zł.

Gdzie kupić?

https://haudi.pl/

Gryzak z poroża jelenia

Gryzaki z poroża są wyjątkowo smaczne, ze względu na gąbczasty, suchy szpik, który psy uwielbiają lizać i obgryzać. Ze względu na swoją porowatą strukturę, poroża są bardzo wytrzymałe i zamiast pękać, ścierają się. Do wyboru mamy gryzaki z pełnego poroża lub te przecięte na pół, gdzie jest lepszy dostęp do szpiku.  Taki rodzaj gryzaków nie sprawdzi się w przypadku psów, które zamiast skrobać próbują mocno gryźć, u szczeniaków, które jeszcze nie wymieniły wszystkich zębów, oraz u psich seniorów z brakami w uzębieniu.

Skład: poroże z jelenia

Ile czasu zajmuje jego rozpracowanie?

Moje psy nie do końca wiedzą jak poradzić sobie z pełnym porożem(rezygnują po jakimś czasie), dlatego wybieram to przecięte na pół.  Taki rodzaj gryzaka potrafi zająć psy na kilka tygodni, ponieważ sięgają po niego raz na jakiś czas.

Zapach: delikatny

Cena:

Cena gryzaka uzależniona jest od jego rodzaju i wielkości. Zapłacimy za niego od 50zł do 90zł.

Gdzie kupić?

https://panmikupi.pl/

Penisy wołowe

Suszone penisy wołowe zawierają dużo protein i świetnie nadają się dla psów, które szybko rozprawiają się z innymi gryzakami. U nas sprawdziły się także u Tobiego, który ma wrażliwy brzuszek, jednak w chwili obecnej jest to już zbyt twardy gryzak dla jego zębów. Penisy wołowe są cięte, dlatego możemy je dopasować do różnej wielkości psów.

Skład: suszony penis wołowy

Ile czasu zajmuje jego rozpracowanie?

Dla małych dziewczyn kupuje 10cm penisy wołowe, większe psy zajadały się takimi po 25cm. Czas rozpracowania takich gryzaków może wahać się od 30minut, do nawet godziny.  Wszystko zależy od tego jakiego mamy psa, ale także jakiej jakości kupimy penisa wołowego. Doszły mnie słuchy, że niektóre gryzaki potrafią być łamliwe. My jednak zawsze trafialiśmy na twarde gryzaki, które trzeba było dobrze gryźć i żuć.

Zapach: bardzo intensywny

Cena:

Opakowanie 100g ciętych penisów (5-10cm) kupimy za ok. 8zł. Długie 25cm suszone penisy kosztują ok. 10zł.

Gdzie kupić?

Np. https://lordzeton.pl/

ICEPAW roladki do żucia 

Nowość w menu moich psów. Roladki są w 100% naturalne, bogate w kolagen, witaminy, minerały oraz kwasy Omega-3. W procesie produkcji nie stosuje się żadnych zabiegów chemicznych, składniki są tylko delikatnie suszone powietrzem, co zapewnia optymalne zachowanie składników odżywczych, w tym kwasów Omega-3 i kolagenu.

Skład: 15% skóra łososia, 84% skóra wołowa, 1% penis wołowy

Ile czasu zajmuje ich rozpracowanie?

Ze względu na słabsze zęby dla Tobiego ten rodzaj gryzaka będzie za twardy, dlatego próbowała go na razie tylko Reszka. Zobaczymy co powiedzą o nim mniejsze dziewczyny. Reszka rozpracowała gryzak dokładnie w 45minu (tak, mierzyłam czas 😀 ).

Zapach: intensywny

Cena:

W opakowaniu mamy 3szt. takich gryzaków, a ich koszt to ok. 32zł.

Gdzie kupić?

https://premium4animals.pl/

A może Wy macie jakieś swoje, sprawdzone gryzaki dla psów? Chętnie o nich poczytam, kupie i wypróbuje. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jedenaście + 20 =