Zabawki

Gra Activity Slide & Feed

Wiedzieliście, że ćwiczenia, w których pies może wykorzystać swój nos mają wiele zalet? Dzięki węszeniu pies staje się spokojniejszy, koncentruje się na zadaniu, może także podnieść swoją pewność siebie. Zabawy węchowe potrafią zmęczyć psa, niekiedy bardziej niż długi spacer. Wspominając o zabawach węchowych warto wspomnieć o zabawkach do tego stworzonych. Zapraszam Was do przeczytania recenzji Activity Slide & Feed, zabawki stymulującej psią inteligencję, którą testowaliśmy dzięki FERA.PL.

Gra Activity Slide & Feed jest specjalną zabawką łączącą zabawę ze strategią. Twój zwierzak w sposób zabawny otrzymuje nagrodę z labiryntu przy użyciu łap lub pyska i odrobinie sprytu.

Activity Slide & Feed składa się z dużego labiryntu i dwóch ruchomych schowków. Gra wykonana jest z tworzywa sztucznego. Pod spodem znajdziemy gumową podstawę, dzięki której zabawka stabilnie trzyma się podłoża. Wymiary zabawki to ok. 30cm x 27 cm.

Dla psów i kotów. Dla zwierząt małych, średnich i dużych. Świetnie sprawdza się u szczeniaków, psów dorosłych oraz seniorów.

Slide & Feed może być wypełniony przysmakami lub karmą, którą podajesz psu na co dzień. Labirynt może stać się alternatywą dla normalnej miski w przypadku psów, które łapczywie pochłaniają pokarm.

Activity Slide & Feed bawi się zarówno Tobi jak i Mopsia. I o ile Mopsia robi to w sposób delikatny, to Tobi potrafi przemieszczać schowki łapiąc je zębami lub przesuwać łapami. Zabawka jest z nami od wakacji, używamy jej zarówno w domu jak i na dworze. Nadal ma się świetnie. Za grę strategiczną Activity Slide & Feed zapłacimy ok. 50zł.

Zabawka powinna być regularnie czyszczona, tak samo jak psia miska. Ja myję ją za pomocą gąbki i mydła jednak producent zapewnia, że można umyć ją także w zmywarce. Szczerze mówiąc nie próbowałam tego sposobu czyszczenia zabawki.

Tak jak pisałam wyżej, zabawka towarzyszy nam od wakacji i jest intensywnie używana przez moje psy. Psiaki, które trafiły do mnie na dom tymczasowy także miały możliwość z niej skorzystać. Świetnie sprawdziła się w przypadku szczeniaka, który był wychudzony i jadł bardzo łapczywie. Dzięki Activity Slide & Feed psiak jadł znacznie wolniej i spokojniej. Dodatkowo musiał wytężyć swój mały móżdżek i wykombinować jak wydostać karmę z labiryntu. Po takim wysiłku umysłowym zasypiał spokojnie w legowisku.

Bardzo się cieszę, że testy przypadły akurat na czas wakacji ponieważ mogliśmy zabierać zabawkę wszędzie.  Psiaki bawiły się w domu moich rodziców, na działce  i na leśnej wycieczce. Jedynie nie zabierałam jej nad jezioro z obawy przed dostaniem się piachu w ruchome części zabawki.

Poziom gry Activity Slide & Feed szacuje się na Level 1.  Nie jest ona trudna, jednak przy każdym kontakcie pies musi się nakombinować. Z labiryntu można wyciągać smakołyki na kilka sposobów. Mopsia bez problemu wkłada tam pyszczek i łapki. Tobi musi radzić sobie długim językiem. Ruchome kryjówki, także można opróżnić na różne możliwości przesuwając je pyszczkiem, zębami, językiem czy łapkami. Niekiedy zdarza się, że psiak zamiast odkryć smakołyk, przykrywa go.

Lato niestety się skończyło, a jesienna lub zimowa aura nie sprzyja  długim spacerom. Deszcz, wiatr, niskie temperatury oraz krótsze dni mogą skutecznie skrócić nasz spacer. Jeśli chcemy zapewnić swojemu psiakowi rozrywkę w tym czasie i zmęczyć go trochę psychicznie, warto rozpocząć zabawy węchowe. Jeśli dopiero zaczynacie wybierzcie zabawki z levelu 1. Później możecie przechodzić na kolejne poziomy trudności. Miłej zabawy!

+ trwały materiał
+ łatwo utrzymać w czystości
+ można napełnić smakołykami lub karmą
+ idealna dla psich łakomczuchów

– dość wysoka cena

Jeśli chcecie lepiej poznać tą lub inną zabawkę rozwijającą psią inteligencję zajrzyjcie na stronę FERA.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − cztery =