Akcesoria

GPS Happy Puppy

nag

Bezpieczeństwo zwierzaka powinno być dla każdego właściciela priorytetem. Wszelkiego rodzaju adresatki, identyfikatory czy obroże z wyszytym numerem telefonu coraz częściej zdobią psie szyje. I bardzo dobrze, ponieważ dzięki zwykłej adresatce i życzliwości ludzi, nasz przyjaciel może szybciej wrócić do domu.

Dzięki akcjom bezpłatnego czipowania możemy dodatkowo zabezpieczyć swojego przyjaciela, jednak bez zarejestrowania w odpowiedniej bazie, mikroczip niewiele daje. Dlatego pamiętajmy o rejestracji czipów z aktualnymi danymi, szczególnie numerem telefonu. Dodatkową opcją zabezpieczenia psa może być, także GPS.  Ktoś może pomyśleć „Szaleństwo! Po co zabezpieczać psa GPSem?!” Jednak GPS, który miałam okazję przetestować ma kilka bardzo ważnych opcji, które mogą pomóc opiekunowi psa.

IMG_9927

5

GPS Happy Puppy jest to niewielkich rozmiarów  (70 mm x 35 mm x 20 mm ) urządzenie pozwalające zlokalizować naszego zwierzaka. Waży ok. 50g i jest przymocowane do obroży. Pasek obroży wykonany jest z wytrzymałego tworzywa ma regulowane zapięcie dzięki czemu można go dopasować do szyi pupila. Jego wymiary to 60cm długości i 2cm szerokości. Pierwsze dziurki w obroży można zapiąć na 11cm, ostatnie na 55cm. Taki zestaw jest doskonałym rozwiązaniem dla średnich oraz dużych psów.

uu

Dodatkowym atutem GPSa jest to, że można go przyczepić do innej obroży lub szelek, pod warunkiem, że szerokość paska nie przekracza 2,5cm. Do urządzenia dołączona jest pełna instrukcja obsługi oraz ładowarka. Z urządzenia możemy korzystać na trzy sposoby: za pomocą telefonu komórkowego, za pomocą aplikacji IOS i Android oraz za pomocą strony internetowej.

oop

66

GPS firmy Happy Puppy jest urządzeniem wykonanym solidnie. Od początku użytkowania był narażony na wstrząsy oraz różne warunki atmosferyczne, a mimo to dalej działa bez zarzutu. Moduł GPS ukryty jest w specjalnej plastikowej obudowie, co gwarantuje ochronę przed kurzem i deszczem. Urządzenie, jest także wodoodporne (stopień wodoodporności IP65). Lokalizator nie jest za ciężki i idealnie dopasowuje się do szyi psa. Niestety miałam problem z ładowarką ponieważ wszystkie gniazdka i przedłużacze w moim domu posiadają uziemienie,a ładowarka nie jest dostosowana do tego rodzaju gniazdek. Jednak dzięki temu, że do ładowarki jest dołączony kabel USB poradziłam sobie i ładuje urządzenie przez adapter.

tt

pp

Myślę, że takie urządzenie idealnie sprawdzi się w przypadku psich uciekinierów, dla których wysokie płoty czy mury nie stanowią żadnego problemu. Dzięki temu urządzeniu szybciej zlokalizujemy naszego pupila lub zostaniemy powiadomieni o ucieczce z posesji. Kolejną grupą docelową mogą być psy narażone na kradzież. Coraz częściej słyszy się o kradzieży psów rasowych lub w typie rasy, które zostają wykorzystane do walk lub są rozmnażane w pseudohodowlach. Zanim złodziej zdąży zdjąć GPSa możemy go namierzyć, a nawet podsłuchać.

IMG_9870

00

Aby korzystać z lokalizatora potrzebujemy jedynie karty SIM (dowolnej sieci), którą należy umieścić w urządzeniu. Na początku jednak kartę SIM należy aktywować w telefonie zgodnie z zaleceniem operatora. Pamiętajmy także, że karta SIM powinna posiadać funkcję GPRS oraz wystarczająco dużo środków pieniężnych na koncie.

llo

Przed pierwszym użyciem, urządzenie trzeba ładować przez 12 godzin. Po naładowaniu urządzenia, wkładamy kartę SIM do środka, naciskamy przycisk i czekamy na  złapanie sygnału GPS i GSM. Producent zaleca, aby na czas konfiguracji położyć GPS przy oknie bądź na zewnątrz pomieszczenia. U nas wystarczyło położenie urządzenia przy oknie i odczekanie kilku sekund, aby złapało sygnał.

77

Na początku myślałam, że obsługa takiego urządzenia będzie trudna. Że zapomnę co oznacza ciągłe, zielone światełko, że zapomnę komendy którą chcę przesłać lub po prostu coś popsuje, źle wpiszę i nie będzie działać 😀 Urządzenie jest z nami od jesieni i nadal działa prawidłowo, a ja dałam radę je ogarnąć 😀

Światełka:
W urządzeniu mamy trzy diody LED : zieloną, niebieską i czerwoną. Zielona jest od GPRS, niebieska od GPS, a czerwona od mocy. Poniżej pokażę Wam co każda z nich oznacza:

ll

llp

jak ko

ik

Za pomocą telefonu komórkowego.

Korzystanie z GPSa za pomocą telefonu jest dla mnie jak na razie najwygodniejszą opcją, ponieważ posiadam Nokię i nie mogę zgrać aplikacji dedykowanej dla IOS i Androida.

Aby korzystać z tej formy lokalizowania pupila trzeba na początku ustawić numer administratora (czyli nasz). Gdy już ustawimy numer i chcemy zlokalizować naszego psiaka należy wysłać odpowiednią treść SMSa na numer karty SIM, która znajduje się w urządzeniu, w odpowiedzi otrzymujemy SMSa z linkiem do mapy, na której oznaczone jest aktualne położenie naszego zwierzaka. Lokalizację urządzenia otrzymamy również po wykonaniu połączenia na nr karty SIM znajdującej się w urządzeniu.

sms

poo

jj

  1. Google Maps link:  To jest link do map Google pokazujący pozycję lokalizatora. Po kliknięciu w link na mapie widoczny będzie znacznik z aktualną pozycją (jeśli włączony jest Internet w telefonie).
  2. V: A / V: Wskazuje sygnał GPS. V: A wskazuje, że jest sygnał GPS; V:V wskazuje, że nie ma sygnału GPS.
  3. 2013.10.17 10:48:18 data i godzina
  4. S: 000 kmh: Wskazuje ostatnią znaną prędkość urządzenia.
  5. B: przybliżona ilość naładowania baterii. Wartość od 1 do 6. 6 – bateria jest w pełni naładowana.
  6. ID: 4102000759: Nr IMEI lokalizatora. Numer ten służy do śledzenia poprzez stronę internetową i aplikację mobilną.
  7. S25G03; p 46001 Dane operatora GSM z wież komórkowych. Można bezpiecznie zignorować te informacje.
  8. L: 9531, c: 56662: Usługa lokalizacji na podstawie danych, które wskazują czy dane pochodziły z wieży komórkowej, GPS lub GPRS.

Po otrzymaniu takiego SMSa kliknęłam w link i od razu wyskoczyła mi mapa Google z miejscem naszego popytu. Właśnie rozpoczynaliśmy spacer po lesie Kabackim 🙂

mapa

Korzystając z telefonu komórkowego można, także włączyć opcję podsłuchu. Po wysłaniu SMSa z odpowiednią komendą i wykonaniu połączenia na numer karty SIM znajdującej się w urządzeniu, będziemy słyszeć co dzieje się dookoła naszego zwierzaka.

Za pomocą strony internetowej

Kolejnym sposobem do zlokalizowania naszego zwierzaka jest zalogowanie się na stronie internetowej : http://www.zg666gps.com   

Przed zalogowaniem należy wybrać język obsługi poprzez kliknięcie na flagę kraju. Aby się zalogować potrzebujemy numer IMEI, który znajduje się z boku urządzenia oraz domyślne hasło podane w instrukcji (oczywiście można je później zmienić).

strona

Po zalogowaniu możemy sprawdzić : profil naszego pupila, jego lokalizację, statystyki przebytych tras i wiele innych. Pozycja naszego psa odświeża się co 10 sekund.

pozycja

Za pomocą aplikacji

Aplikacja dedykowana na IOS i Android- aby korzystać z tej formy lokalizowania należy pobrać ze sklepu Google Play lub App Store aplikację w języku polskim. Pobranie aplikacji jest bezpłatne bez względu na częstotliwość korzystania.  Dzięki aplikacji możemy korzystać z dodatkowych funkcji jak również administrować urządzeniem bez potrzeby wysyłania wiadomości SMS.

uu

Najfajniejsza jest funkcja wirtualnego płotu – korzystanie z funkcji ‘geo-fence’ umożliwia wyznaczenie tzw. niewidzialnego ogrodzenia. Kiedy nasz pupil wyjdzie poza wyznaczony przez nas teren zostaniemy poinformowani o tym za pomocą wiadomości SMS wysłanego z lokalizatora. Możemy skorzystać z wyznaczenia niewidzialnego płotu za pomocą promienia, największą wartość jaką da się wtedy ustawić to 5000m. Ja wyznaczyłam teren o promieniu 100m i nazwałam go „działka”.

geo

Rzeczywiście, od razu po przekroczeniu przez psa terenu jaki wyznaczyłam dostałam smsa 🙂

poo

W aplikacji możemy znaleźć też kilka innych funkcji:
Rzeczywiste  – na mapie pokaże się aktualna lokalizacja obroży, odświeżanie następuje co 10 sekund.
Historyczne – pokazuje historyczne śledzenia, podczas których używana była aplikacja (wszystkie historyczne śledzenia dostępne są na stronie internetowej).
Używane – poprzez kliknięcie w „wyślij komendę przez GPRS” wchodzimy do wewnętrznego menu dzięki, któremu możemy np. ustawić numer SOS włączyć alarm SOS, zmieniać i usuwać numery główne.
Info o – informacje o urządzeniu np. nazwa, model, numer telefonu kontaktowego itp.
Urządzenie – to spis wszystkich wiadomości przesłanych przez aplikację do lokalizatora
Ustawienia – umożliwiają włączenie bądź wyłączenie alarmów i powiadomień.

nasze

Dla mnie bardzo ważne jest to, aby sprzęt, który ma przez dłuższy czas nosić mój pies był solidny i lekki. Nie może mu ograniczać ruchów, zacinać się w czasie biegów czy podskoków, to samo tyczy się różnych warunków atmosferycznych. Oczywiście z tym GPSem nie pójdziemy pływać w jeziorze, ale na pewno poradzi sobie podczas deszczu czy śniegu. Nie wiem niestety jak urządzenie reaguje na bardzo niskie temperatury, ponieważ zimy w tym roku prawie nie było.

Tobi w ogóle nie odczuł, że ma coś takiego na szyi. Niektóre nasze obroże są cięższe niż GPS. Jednak tego rozmiaru nie polecałabym dla małych psów. Możecie wejść na stronę producenta i zobaczyć jakie mają cudeńka dla mniejszych psiaków czy kociaków.

Kolejną ważną rzeczą jest szerokie zastosowanie urządzenia. Nie zawsze GPS musi nam służyć do śledzenia psa. Można go na przykład włożyć do samochodu,  w razie kradzieży dostaniemy informację o miejscu, w którym się znajduje.

Bardzo zaskoczyło mnie to, że urządzenie potrafi wyszukać lokalizacje w dosłownie kilka sekund i co jakiś czas samo ją aktualizuje (w aplikacji). Najlepiej było to widać na działce gdy ja siedziałam ciągle w jednym miejscu a pies się przemieszczał. Klikając w mapach Google na satelitę widziałam czy pies jest na tarasie czy w sadzie 😀

IMG_1357

d

Lokalizator możemy kupić już od 289zł. W tej cenie dostajemy nadajnik GPS z obrożą, ładowarkę sieciową z kablem USB, polską instrukcję oraz kartę SIM.

obrożę z GPSem możecie kupić tutaj: www.happypuppy.pl

plusy

+ solidne wykonanie
+ lekkość
+ możliwość zamocowania na innej obroży
+ szeroki zasięg
+ wiele ciekawych funkcji
+ szerokie zastosowanie

 minusy

– ładowarka nie przystosowana do gniazdek z uziemieniem

 jjl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =