Inne

Futrossawka

Sierść na kanapie, w pościeli, za drzwiami czy w kubku. Znacie to? U mnie czasami wychodzi też z lodówki, mówię całkiem serio! Zawsze mnie zastanawiało co zrobić, aby moje mieszkanie było ciut mniej zakłaczone. Dzięki udziałowi w Top for Dog miałam okazję poznać Futrossawkę. Zobaczcie czy dała radę z kłaczkami Tobiego.

Futrossawka to urządzenie, które podłączone do odkurzacza pomoże Ci pozbyć się sierści pupila z dywanów, kanap, tapicerki, ubrań czy legowisk.

Futrossawka wykonana jest z antystatycznego materiału co oznacza, że nie elektryzuje się podczas użycia i włosy czy sierść nie przyczepiają się do ssawki. Wyglądem przypomina tradycyjną końcówkę do odkurzacza jednak pod spodem nie znajdziemy typowych włosków lecz miękkie, gumowe lamelki. Jak każda ssawka zakończona jest rurką, którą podłączamy do uchwytu odkurzacza. Jej wewnętrzna średnica wynosi 32-35mm. Waga Futrossawki to zawrotne 111g, a jej wymiary to szer. 160mm wys. 103mm dł. 125mm. Futrossawka występuje tylko w kolorze czarnym.

Futrossawka działa przy pomocy małych miękkich lamelek, które przez tarcie o powierzchnię z łatwością zbierają z niej sierść i zanieczyszczenia. Wystarczy założyć ssawkę na rurkę odkurzacza i przeciągać po powierzchni ruchami „do siebie”.

Należy pamiętać, że nie jest to tradycyjna ssawka i używanie jej w sposób tradycyjny odkurzając ruchem w przód i w tył może nie zadziałać.

W rurce ssawki wbudowana jest przejściówka, więc ssawka pasuje do rurek odkurzacza o średnicach 32 – 35 mm. Dla innych rozmiarów należy zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę. Niestety Futrossawka nie pasowała do żadnego z odkurzaczy jakie posiadam ja i moi rodzice. Na szczęście po rozmowie z firmą otrzymałam odpowiednią przejściówkę i mogłam zająć się usuwaniem kłaczków.

Jak zaznacza firma, wbrew wszystkim przekonaniom to nie od odkurzacza zależy łatwość lub trudność w usuwaniu sierści. Chodzi o efektywne zbieranie i odrywanie włosów od podłoża. Włosy są przecież bardzo lekkie, więc każdy odkurzacz je wciągnie, nawet ten o niespecjalnej mocy ssania.

Gdy dotarła do nas Futrossawka, byłam do niej sceptycznie nastawiona. Nie wyróżniała się jakimś nowoczesnym designem, wykonana ze zwykłego, czarnego plastiku, ot zwykła ssawka. Zastanawiałam się czy te miękkie lamelki w ogóle dadzą radę z sierścią Tobiego. Na dodatek nie pasowała do żadnego odkurzacza jaki posiadam. Próbowałam ją przymocować także do dwóch odkurzaczy u moich rodziców i nic z tego. Stwierdziłam, że nie będę się zrażać bo nawet jej jeszcze nie użyłam. Napisałam do firmy, że niestety Futrossawka nie pasuje do żadnego odkurzacza. Bardzo szybko dostałam odpowiedź z prośbą o marki odkurzaczy jakie posiadam. Byłam zaskoczona postawą firmy i zrobiło mi się bardzo miło, gdy za dwa dni otrzymałam odpowiednią przejściówkę.  Bardzo szybko wzięłam się do pracy. Na pierwszy ogień poszła wykładzina w bagażniku mojego samochodu. Podróżujemy bardzo często, Tobi co prawda jest transportowany w klatce, ale to nie przeszkadza sierści w opanowaniu całego bagażnika.  Specjalnie dla Was zrobiłam filmik porównujący pracę tradycyjnej ssawki dodanej do odkurzacza z pracą Futrosswki. Zarówno jedna, jak i druga ssawka były przymocowane do tego samego odkurzacza, który w obu przypadkach pracował z tą samą mocą.

Poniżej zobaczycie efekt pracy Futrossawki oraz tradycyjnej ssawki z włoskami. Trzeba przyznać, że Futrossawka ściąga sierść lepiej. Dodatkowym plusem jest również to, że sierść nie przyczepia się do Futrossawki w tak dużych ilościach jak do tradycyjnej ssawki.  O ile z sierścią Futrossawka radzi sobie dość fajnie, to niestety ma problem ze zbieraniem piasku. Nie ma opcji, aby odkurzać Futrossawką do przodu i do tyłu. Może stąd problem z wciąganiem piasku?

Działanie zwykłej ssawki i Futrossawki.
Bagażnik czyszczony Futrossawką przed i po.

Jak działa Futrossawka na meblach i ubraniach?  Kanapę wyczyściłam bardzo szybko i to bez użycia odkurzacza. Sierść z gładkiego obicia schodziła sprawnie, gumowe lamelki zbierały każdy włosek, a Futrossawka zostawiła materiał kanapy nienaruszony.

Futrossawka bardzo fajnie sprawdziła się także w przypadku ubrań. Spodnie, które nałożyłam do testów nie są przeze mnie ubierane na spacery z psem ponieważ łapią sierść jak szalone! Na zdjęciach widzicie spodnie po jednej zabawie z psem. Tutaj także użyłam Futrossawki bez odkurzacza. Tak samo jak w przypadku kanapy, ściągała sierść bardzo szybko, nie zostawiając nic na spodniach. Włoski zwałkowały się w kuleczkę, którą bez problemu można było wyciągnąć spomiędzy lamelek Futrossawki.

Futrossawka jest produktem dobrej jakości i spełnia swoje zadanie – zbiera sierść z różnych powierzchni przy pomocy odkurzacza lub bez niego. Niestety ma problemy z odkurzaniem piasku  nawet przy największych obrotach pracy odkurzacza. Jeśli toniemy w sierści i zależy nam na jej szybkim usunięciu możemy śmiało zainwestować w Futrossawkę, która kosztuje ok. 99zł.

– Dobrze zbiera sierść z różnych powierzchni.
– Jest wykonana z antystatycznego materiału (nie elektryzuje się podczas użycia).
– Jest lekka i wytrzymała.
– Nie uszkadza powierzchni materiału.
– Można ją myć wodą z mydłem.

– Nie można odkurzać do przodu i tyłu, co może utrudniać zbieranie piachu.
– Nie pasuje do wszystkich modeli odkurzaczy, trzeba zaopatrzyć się w przejściówkę.
– Dość wysoka cena.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Futrossawki i poczytać opinie klientów zapraszam na stronę firmy:

Testy były przeprowadzane w ramach konkursu TOP FOR DOG! Dziękujemy za taką możliwość 🙂 Zapraszamy na stronę TOP FOR DOG i zapoznanie się z recenzjami innych ambasadorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =