Z psiego świata

Derby i jego nowe życie

derby

Po raz kolejny, protetyka drukowana metodą 3D pomogła zwierzakowi. Tym razem zwierzakiem, który otrzymał pomoc był Derby, pies który urodził się ze deformowanymi łapami.

Ponieważ jego pierwsi właściciele nie byli w stanie zapewnić mu opieki jakiej potrzebuje, Derby został oddany do organizacji Peace and Paws w New Hampshire.  Szczęście sprawiło, że pies został zauważony przez przez Tarę Anderson, która pracuje dla systemów 3D jako dyrektor zarządzania produktem.  Proces stawiania Derby’ego z powrotem na cztery łapy zaczął się w 2014 roku, kiedy został zaprojektowany pierwszy zestaw protez. W pierwszych protezach łapy były krótkie. Znajdowały się nisko nad ziemią, tak żeby Derby mógł przyzwyczaić się do chodzenia z w pełni wyprostowanymi plecami.

3Dprint ... http://3dprint.com/31337/3d-printed-prosthetic-legs-dog/
źródło : www.facebook.com/Derby-Portanova

Projektowanie nowych, zaktualizowanych protez dla Derby’ego wymagało wielu prób i wprowadzania poprawek. Ostateczny projekt został ukształtowany z nylonu z wykorzystaniem procesu drukowania 3D o nazwie Selective Laser Sintering. Technika ta wykorzystuje ciepło emitowane przez laser o dużej mocy, w celu łączenia się ze sobą cząsteczek, aby utworzyć trójwymiarowy kształt.

derby-1
źródło : www.facebook.com/Derby-Portanova

Anderson powiedziała, że zdecydowali się na użycie nylonu, ponieważ dobrze naśladuje elastyczne właściwości, które można znaleźć w naturalnym kolanie. Dzięki technologii i unikalnej konstrukcji, Derby może teraz wygodnie chodzić i cieszyć się życiem, jak możecie zobaczyć na poniższym filmie.

2-2
źródło : www.facebook.com/Derby-Portanova

Jeśli chcecie na bieżąco obserwować nowe życie Derby’ego, zapraszamy! Znajdziecie go na Facebooku -> Derby Portanova. Widać, że jest teraz szczęśliwy, prawda ? 🙂

10802058_1614739352081256_6372691137579410660_n
źródło : www.facebook.com/Derby-Portanova

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =