Karmy i smakołyki

Piesotto

Kaszotto jest z kaszy, risotto jest z ryżu, a Piesotto? 😀 Tylko żartowałam, Piesotto absolutnie nie jest zrobione z piesków, tylko dla piesków! Mieliśmy okazję je przetestować w ramach Top for Dog i jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni rezultatami testów.

Piesotto – pierwsze spersonalizowane jedzenie dla psów, gotowane w domowy sposób, z prawdziwych składników, bez dodatku konserwantów i ulepszaczy.

Efekty diety Piesotto można zauważyć już po kilku dniach. Psy z delikatnymi żołądkami zaczynają funkcjonować normalnie. Bąki są tylko śmiesznym wspomnieniem, a nie problemem dla wszystkich domowników. Ustępują podrażnienia skóry i ciągłe drapanie. Sierść przestaje wypadać, staje się mocniejsza i aksamitna w dotyku.

Tak jak zapowiada producent, Piesotto jest produktem spersonalizowanym. Oznacza to, że możemy dostosować posiłki do potrzeb naszego psa. Aby to zrobić musimy uzupełnić ankietę, w której zawieramy takie informacje jak:
– wiek psa
– waga
– sterylizacja/ brak sterylizacji
– obecnie podawane pożywienie (karma sucha, mokra, barf, jedzenie mieszane lub gotowane)
– dodatkowe smakołyki
– temperament (kanapowiec, spacerowicz, sportowiec)
– budowa ciała psa (za chuda, idealna, zaokrąglona)
– wymaganie specjalistycznej diety

Następnie system opracowuje dietę stworzoną specjalnie dla naszego psa. Informuje nas o ilości kalorii, jakie psiak powinien spożywać w ciągu dnia. Do wyboru mamy dwa smaki: Delikatny indyk, Soczysta wołowina.

Skład naszego Piesotto wyglądał następująco:

* jakość human grade oznacza, że jest dopuszczone do spożycia przez ludzi

Piesotto zamknięte jest w szczelnym, plastikowym woreczku. Na opakowaniu znajdziemy najważniejsze informacje tj. skład, dodatki dietetyczne, sposób przechowywania, datę produkcji oraz wagę produktu. Dzięki małym naklejkom w dwóch kolorach wiem, kiedy należy podać dany posiłek i dla którego psiaka został on stworzony. Mopsia była oznaczona kolorem pomarańczowym, a Pchełka morskim.

W Piesotto bez problemu dostrzeżemy wszystkie użyte składniki. Na zdjęciu poniżej sami zobaczycie kawałki marchewki, soczewicy czy mięsa. Na szczęście producent nie mieli swoich dań na jednolitą  papkę.

Cena jednego opakowania Piesotto uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim od wielkości naszego psiaka i jego temperamentu, co za tym idzie, ilości zjadanych kalorii. Dla Mopsi mogłabym kupić jedno opakowanie delikatnego indyka za 6,27zł, natomiast dla Pchełki za 7,81zł. Gdybym chciała karmić Piesotto takiego psa jak Tobi, musiałabym przygotować się na wydatek 21,56zł dziennie.

Gdy już uzupełniliśmy ankietę o naszym pupilu, wybraliśmy odpowiedni smak, przechodzimy do zamówienia. W koszyku od razu wyświetla nam się 14 dniowy pakiet Piesotto. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość wybrania daty dostawy.

Zamówione Piesotto jest bezpieczne w ładnym, kartonowym pudełku. W środku znajdziemy papierowe poduszeczki odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniej temperatury. Produkt przychodzi do nas całkowicie zamrożony.

Piesotto możemy przechowywać na dwa sposoby. W lodówce do 16 dni po otrzymaniu paczki oraz w zamrażarce do 30 dni. Posiłki dla dwóch małych psiaków na dwa tygodnie zajęły połowę szuflady.

Mopsia była wychowana na gotowanym jedzeniu, dlatego wiedziałam, że na pewno nim nie pogardzi. Delikatnego indyka mogłaby połknąć wraz z opakowaniem. Pchełka tak samo.  Niewielka porcja Piesotto zniknęła tuż po wyjęciu jej z paczki, jednak aby uniknąć rewolucji żołdowych zaczęłam wprowadzać jedzonko według zaleceń producenta. Bardzo ułatwiły mi to naklejki na opakowaniach. I tak pierwszego i drugiego dnia dziewczyny jadły ok. 75% mokrej karmy i ok. 25% Piesotto, a każdego następnego dnia zwiększaliśmy te proporcje. Od siódmego dnia serwowałam psiakom już tylko Piesotto.

Aby rozmrozić Piesotto, dzień wcześniej wyjmowałam je z zamrażarki i wkładałam do lodówki. Według podpowiedzi producenta, produkt można rozmrozić także w ciepłej wodzie. Posiłki podawałam w temperaturze pokojowej lub po lekkim podgrzaniu. Z miseczki znikało dosłownie wszystko. Od wprowadzenia gotowanych posiłków psiaki nie miały żadnych problemów z brzuszkiem. Zero śmierdzących bąków, brzydkich kup, czy smrodku z pyszczka. Powiem, Wam  szczerze, że ten zapach z pyszczka był nawet ładniejszy niż na mokrej karmie. Co się dziwić, skoro Piesotto wykorzystuje dobrej jakości, świeże produkty. Wraz z dziewczynami możemy polecić Piesotto dla wybrednych psiaków, oraz takich które mają delikatne brzuszki.

historia jednego posiłku
historia jednego posiłku

+ możliwość spersonalizowania posiłku
+ szczelne opakowania zawierające istotne informacje
+ smakowitość
+ dobry, przejrzysty skład

– nie znaleziono

Jeśli chcecie zakupić Piesotto dla swojego psiego smakosza, zapraszamy na ich stronę.

Testy były przeprowadzane w ramach konkursu TOP FOR DOG! Dziękujemy za taką możliwość 🙂

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.