ob ohmy

Jakiś czas temu zostaliśmy wybrani przez ohmypet.pl do testowania obroży materiałowej. Firma ohmypet jest mi dobrze znana, ponieważ testowaliśmy już wcześniej szelki oraz przepinaną smycz, które cechuje trwałość i staranne wykonanie. Tym razem nie do końca wiedziałam jaki wzór nam się trafi ponieważ obroże dla testerów były wykonywane z resztek materiałów. Na szczęście nie trafiło nam się nic z fioletem, za którym nie przepadam.

IMG_5423

Przyjechała do nas nowiutka, świeżo uszyta obroża z reniferami. Wykonana oczywiście starannie. Prosty, mocny szew, żadnych wystających nitek oraz mocne okucia. Materiał, który został wykorzystany do stworzenia obroży nie jest bawełniany, a poliestrowy, co gwarantuje dużą wytrzymałość oraz odporność na odbarwianie. Jest on śliski i przyjemny w dotyku.  Obrożę łatwo się czyści, a także szybko suszy. Posiada ona wyprofilowaną klamrę, która dopasowuje się kształtem do szyi psa.

IMG_5429

Obroża przyjechała do nas w okresie zimowym. Dobrze wiecie jak zima wyglądała w tym roku.. Jeden dzień śniegu, sześć dni błota i tak od nowa 😉 Na szczęście dzięki takiej pogodzie mogłam zobaczyć jak szybko brudzi się obroża i na ile jest prawdziwy opis firmy o łatwym czyszczeniu. Wystarczył jeden dzień i obroża była umorusana. Na jasnym niebieskim tle i mordkach reniferów od razu było wszystko widać.

IMG_6812

IMG_6819

Wieczorem po ostatnim spacerze postanowiłam sprawdzić jak łatwo da się ją wyczyścić. Wystarczyło trochę wody z mydłem i cały brud zszedł. Obroża poliestrowa czyści się znacznie szybciej i łatwiej od bawełnianej obroży. Kolejną rzeczą jest to, że materiał jest naprawdę  bardzo wytrzymały, czego nie da się powiedzieć o klamrze.

IMG_6964

Zgodzę się z firmą, że klamra ładnie dopasowuje się kształtem do szyi psa, jednak jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Miałam już styczność z takimi klamrami. Oczywiście u małych psów zdają egzamin, jednak u dużych niestety nie.

IMG_6924

Podczas spokojnego spaceru duży pies nic nie zrobi z taką klamrą, jednak gdy się czegoś przestraszy lub coś ciekawego zauważy i mocniej szarpnie, klamra pęka. Dla przykładu pokażę Wam poniżej zdjęcie pękniętej klamry ( w tym samym rozmiarze). Klamra pochodzi z innej obroży, jest jednak wykonana z takiego samego plastiku i tak samo się wygina.

IMG_5508

Takie klamry łatwo się psują. Plastik z którego są wykonane jest bardzo delikatny, można go z łatwością wyginać a nawet złamać. Dla porównania pokażę Wam dwie inne klamry, których jak dotąd Tobi nie zniszczył. W obroży od ohmypet.pl nie chodzimy na spacery po lesie lub w okolicach gdzie pies może się czegoś wystraszyć. Już raz podobna klamra nam strzeliła i najadłam się strachu.

ff

Jednak na stronie ohmypet.pl możemy znaleźć klamrę metalową oraz klamrę z adresówką, które wydają się bardziej trwałe.

Przy niektórych okuciach ( nie wszystkich) zrobiły się nam delikatne rdzawe nacieki. Obroża była prana ręcznie, niedługo wypiorę ją w pralce i zobaczymy czy te nacieki zostaną. Nie jestem jednak do końca pewna czy to są nacieki z okuć ponieważ same okucia nie wyglądają na zardzewiałe.

IMG_7341

tt

Obroża jest bardzo wygodna i lekka, nie uwiera nigdzie psa. Okucia ma idealnie dobrane do rozmiaru taśmy. Psiak czuje się w niej komfortowo i fajnie wygląda.

1

IMG_7039_edytowany-1
Firma ohmypet.pl znalazła bardzo fajne rozwiązanie. Na stronie znajdziemy kreator, w którym samodzielnie zaprojektujemy obroże, smycze lub szelki dla naszego pupila. W kreatorze możemy wybrać : rozmiar taśmy nośnej, materiał ozdobny, podszycie oraz kolor sierści naszego psa, który ułatwia wybór akcesoriów.

IMG_7348

cen

Koszt materiałowej obroży z taśmą o szerokości 25mm, dla psa o obwodzie szyi 55cm oraz plastikową klamrą wynosi 39zł. Natomiast taka sama obroża z metalową klamrą kosztuje 44zł. Dla świętego spokoju dołożyłabym te 5zł przy dużym psie.

Materiałową obrożę znajdziecie tutaj :  obroża na klamrę z materiałem

plusy

+ wytrzymała taśma
+ łatwo się czyści
+ szybko schnie
+ lekka i wygodna

minusy
– klamra łatwo się wygina, nie jest zbyt trwała
– delikatne rdzawe nacieki przy okuciach

Zapraszamy na stronę ohmypet.pl, tam znajdziecie akcesoria dla psów, kotów oraz koni.

h

Zobaczcie, także kolekcję wiosenną ! 🙂

10366174_785158601614747_6117032884376839689_n